ATI Radeon 9550

(system) #1

Mam następujący problem ze sterownikami karty ATI Radeon 9550. System WIN XP pokazuje mi ze nie mam włączone AGP. Instalowałem wielokrotnie sterowniki do tej karty i równiez do płyty głownej i nic nie pomaga. W biosie mam ustawione wszystko na AGP. Prosze o pomoc w tej sprawie jak przywrócic AGP

(Mztswk) #2

Masz takie opcje jak na screenie??

nowy14lw.jpg

(system) #3

Rada jak najbardziej słuszna. Ale już tak robiłem wiele razy i po restarcie systemu wszystko wraca do punktu wyjścia dalej jest tak samo. AGP jest na 0

(Lwm) #4

Jakie masz sterowniki?

(system) #5

Orginalne ATI Catalyst

(Lwm) #6

zmien na DNA 3.5.4.12 albo omegi i zobaczysz

(system) #7

Ok dzięki mogę poszukac i zmienic tylko dlaczego mam to robić? Wydałem na karte 330zł i teraz mam szukać w internecie do niej sterowników?? Chyba lepiej pójde do sklepu niech oni się tym zajmą. Dzieki za wszelką pomoc

(fiesta) #8

:hahaha: :hahaha: :hahaha:

Czy jak kupiłeś komputer z Windowsem XP a chcesz sobie zmienić system np. na Mandrake też pójdziesz z tym do sklepu ?? :wink: :wink: :wink:

Sterownik to nic innego jak zestaw programów komputerowych odpowiedzialnych za poprawną współpracę komputera z danym komponentem. Rolą sprzedawcy jest dostarczenie Ci sterowników oferowanych przez producenta, co uczynił. Więc na bank nie będzie szukał dla Ciebie alternatywnych sterwników. No chyba że masz jakieś układy w tym sklepie.

(Kroton99) #9

Witam !!

Właśnie ostatnio (parę dni temu) zakupiłem kartę Radeon 9550 XT i miałem taki sam problem. Poprzednią kartę GeForce 4 440 MMX bios czytał mi jako stan AGP x 4. Po zaistalowaniu nowej karty okazało się, że pojawiło się w biosie nieaktywne "AUTO" zaś w programie obsługi karty jako stan AGP miałem "nieaktywny-0". Dopiero gdzieś na forum przeczytałem o tym, że trzeba zainstalować obsługę szyny AGP x 8 (standardowo jest x4) z płytki instalacyjnej dołączanej do płyty głównej. Sam się dziwiłem, bo myślałem, że jak kupuję zestaw w sklepie, to oni tam wszystko zainstalują jak trzeba. Byłem w błędzie. Po instalacji szyny AGP x 8 wszystko było już ok. Myślę, że tu tkwi główny problem. Co do sterowników karty to nie mieszałbym się w instalację "obcych" producentów (opinia innych użytkowników zaczytana z innego forum). Życzę powodzenia.

:smiley:

(JNJN) #10

Pytanie zasadnicze jaką miałeś wcześniej karte,czy masz świeży system i jaka płyta główna.

Zrób tak.

Reset biosu na defaults.

Usuń oprogramowanie i ster karty,zrób to tak

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9838

Odpal karte na sterze systemowym.

Wgraj najnowsze stery do płyty głównej.

Wgraj sterownik oryginał z płyty CD do karty.

Jak nic to aktualizacja biosu płyty głównej.

Konserwacja kompa i postaw świeży system i zobacz.

Jak dalej nic karta grafiki nie lubi się z płytą główną i nic nie zrobisz.

(system) #11

To jest nowy komputer i inna karta graficzna nie była instalowana.Jest to

Amd athlon 64 2800 płyta Asus K8NE DELUXE nwidia nForce3. Więc na komputer wydałem pare złotych i zakładając że sprzedawca zna się lepiej niż ja to chyba mam prawo od niego wymagać zeby wszystko grało jak należy sprzętowo. Więc śmiech w tej sytuacji Fiesty jest bezsensowny. Chyba przed wydaniem sprzętu powinni wszystko sprawdzić.

Zastosuje się do rady JN i Marka Z góry dziękuje i pozdrawiam

(JNJN) #12

Najlepiej jak jest na gwarancji to lec do sklepu i mają robić.

Sprawdz przy odbiorze po naprawie czy wszystko dobrze,niech go odpalą a ty sobie go przetestuj, nikt łachy nie robi i ma być dobrze,możliwe że sklep musi wymienić karte grafiki na inną.

Sprawdz parametry karty,odpal gre,rozgrzej kompa i nie spiesz się.

Z uruchom komenda dxdiag i zobacz czy wszystko gra,

(system) #13

Ok pomogło ponowne zainstalowanie sterów do płyty głownej. Nie wiem dlaczego przy pierwszej instalacji nie zainstalował się driver " Nwidia Nforce3 250 AGP Host to PCI bridge". Wykrzykników w madzeze urządzeń nie było więc nie wiem widocznie jakiś błąd w instalacji.

POZDRAWIAM