ATI RADEON 9600 pro 128- problemy

Witam!

od kilku dni mam problemy z karta graficzna.Chodzi o to ze podczas grania pojawia sie jakies ’ grubsze’ efekty to na ekranie powoli zazynaja pojawiac sie artefakty.

811c0780c967a5f0.jpg

wyglada to mniej wiecej tak.

Temp gpu waha sie m/w okolo 30 stopni (speedfan). probowalem wielu sterowniko tj.

Catalisty 5.8 7.1 6.9 7.12 7.04 oraz oryginalne stery ktore dostalem z karta

oraz omega 3.8.274 po zainstalowaniu tych sterow nie moglem zmienic ani rozdzielczosci ani glebi koloru. :twisted:

bede bardzo wdzieczny za pomoc

@poozdro

Czy to aby na pewno 9600??

Wygląda mi to na wolniejszy model z nowym biosem bądź przetaktowany do granic możliwości.

Moja diagnoza to przegrzewania lub przetaktowanie podzespołów albo uszkodzona pamięć.

Lecz jeśli pamięć była by uszkodzona artefaky pojawiły by się już po starcie windowsa.

tak to napewno 9600pro …nic przy nim nie majstorwalem jezeli chodzi o podkrecanie itp,tylko go czyscilem :stuck_out_tongue:

w sumie to moge w ta gierke dluugo grac dopuki nie bedzie jakichs mocniejszych efektow … tak samo np CS

jak jest dym to wlasnie podobne rzeczy zacznaja sie dziac. a temp wynosi ok 28-32 stopnie czyli raczej karta sie nie przegrzewa (przynajmnie wg tego co mam w speedfanie)

a ma ktos moze pomysly co zrobic aby rozwiazac ten problem??

Twoja karta na 100% się przegrzewa i nie rdzeń tylko pamięci.

no ok, ale co moge zrobic zeby zmniejszyc temp pamieci ? zmniejszyc taktowanie ? sry ale za bardzo sie na tym nie znam :oops:

zamontować nowe chłodzenie

no dobra a co myslicie o tym chlodzeniu?? http://gazeta.allegro.pl/show_item.php?item=293347924

a da sie cos wskorac poprzez underclocking gdyz nie koniecznie zalezy mi na maxymalnym wykorzystaniu karty …

Podaj taktowania na jakich pracuje teraz twoja karta.

to tak :

core clock 398.3

memory clock 297.0

sprawdzane w RivaTuner

To powiem szczerze że teraz to jestem zaskoczony. Taktowania masz w normie.

Skoro karta sieje artefaktami po czasie to prawdopodobnie się coś przegrzewa.

Jak w czasie gry karta zacznie siać arty dotknij palcem pamięci na karcie jak są letnie to nie pamięci tylko rdzeń a jak się oparzysz to pewnie będzie trzeba założyć jakieś radiatorki na pamięci

teraz dzieje mi sie takie cos zaraz po starcie windowsa

91ab8f42283da778.jpg

sprawdzalem pamiec zaraz po wlaczeniu kompa…pozniej sproboje zostawic kompa na troszke dluzej i sprawdze czy pamiec jest ciepla

Jaka to gra ? Jeżeli ustawiasz jakieś niebotyczne efekty (wszystko na full, największa rozdzielczość, maksimum efektów), to właśnie takie efekty mogą się pojawiać.

Najlepsze sterowniki dla tej karty graficznej, to: ATI CATALYST 5.8.

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> ATI DISPLAY DRIVERS /usuń/).

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

to jest gra Mu online ale ta gra ma strasznie male wymagania sprzetow to samo dzieje sie w CS gdy ktos np rzuci granat dymny.

Testowalem juz sterowniki 5.8 i dalej sie to samo dzieje;/

Zrób to, co napisałem wyżej (odinstaluj obecny sterownik karty graficznej, uruchom ponownie komputer, zainstaluj ATI CATALYST 5.8, uruchom ponownie komputer, zainstaluj DirectX 9.0c).

Robilem tak wczesniej,bo szukalem duzo na google i chyba nawet twoj post znalazlem i zrobilem tak jak bylo opisane ATI CATALYST 5.8 +dx 9.0c i to rowniez nie pomoglo