Ati Radeon 9600 Pro - Strewowniki nie działają


(Mkow13) #1

Witam, ostatnio reinstalowałem Windowsa XP SP2 Pro, wszystko było ok do póki nie zainstalowałem sterowników do karty graficznej Ati Radeon 9600 Pro (z płyty), po ponownym uruchomieniu komputera Windows otworzył się w trybie 800x600 z 16 kolorami (!) i wyskoczył błąd systemowy że sterowniki nie są zgodne z moją wersją windows czy coś takiego i błąd z programu Ati (na obrazku poniżej (w normanej grafice)). Jedyny sposób na powrót do normalnego wyglądu to Menedżer urządzeń\kary graficzne\Ati Radeon 9600 Pro\przywróć sterownik - powraca do domyślnych sterów windowsa. Po zainstalowaniu najnowszych sterowników (Ati Catalyst Control Center 7.12 + sterowniki) z amd.com nadal to samo. Szukałem na googlach i nic :frowning:

Co zrobić?


(Xbladex) #2

Mam ten sam problem i chętnie się dowiem czemu tak jest. Jedyne rozwiązanie to instalacja xp bez sp2, a następnie na to zainstalowanie sp2 i już sterki działają bez problemu.


(michalj82) #3

Pobierz i zainstaluj program Driver Cleaner.http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=471

Odinstaluj sterowniki od karty graficznej w Dodaj/Usuń Programy.

Uruchom Windowsa w trybie awaryjnym i otwórz program Driver Cleaner.

Wybierz z rozwijanej listy następujące pozycje:

ATI i wciśnij Clean. Poczekaj aż ci sie pojawi napis że ukończono czyszczenie.

Tak samo postąp z innymi pozycjami ATI na tej liście. Gdy już wszystko pousuwasz zrób restart i uruchom Windowsa normalnie. Anuluj gdy Windows będzie chciał zainstalować sterowniki i wybierz z dysku Instalator sterowników 7.12 ze strony ATI.

Jak już się sterowniki zainstalują to po restarcie zainstaluj najnowszy Direct X.http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=36&id=147

Chyba że nie masz zainstalowanych bibliotek NET.Framework, to wtedy przed instalacją sterowników do karty graficznej pobierz i zainstaluj to:


(Pangrys) #4

Spróbuj z alternatywnymi sterownikami do kart ATI

http://www.omegadrivers.net

Używałem takich przez cały czas użytkowania prze ze mnie kart ATI i w stosunku do oryginalnych można zauważyć wzrost wydajności.

Jeśli podczas instalacji wyskoczy Ci komunikat że nie są zgodne z podpisem cyfrowym klikaj na " ...Mimo to kontynuuj.."

Używanie tych sterowników jest aprobowane przez ATI .

Oczywiście wcześniej skorzystaj z rady michalj82 z driver cleaner by wyczyścić stare stery.


(Mkow13) #5

Dzięki, Omegi pomogły


(niezDarek) #6

omegi są najlepsze dla kart ATI z innymi są same problemy


(michalj82) #7

Jaka wersja sterowników Omega jest najlepsza do Radeona 9600 PRO ?


(Seba86mu) #8

Jeżeli chodzi o sterowniki od ATI dla Radeona 9600Pro, to anjlepsze to ATI CATALYST 5.8.

Przed instalacją powyższego sterownika, należy odinstalować najpierw poprzedni (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> ATI DISPLAY DRIVERS, bądź OMEGA DRIVERS /usuń/).

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, należy zainstalować koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).


(Mkow13) #9

mam jeszcze jedno pytanie:

Pracując w Blenderze przy zaznaczenie obiektu czekam jakieś 3s. aż się zaznaczy, na starych sterownikach wszystko chodziło płynnie. Reszta opcji i programów działa ok. Jak skonfigurować stery by tak nie muliło?


(Sqlim) #10

jak próbuję zainstalować w/w sterowniki 5.8 lub te, które dostałem razem z komputerem, 7 lat temu:) to wyskakuje mi następując błąd

używałem programu driver cleaner. próbowałem też z najnowszymi sterownikami.