ATI Radeon 9600 XT GeXCube

Witam,

Już jakiś czas temu zakupiłem sobie nową karte graficzną ATI Radeon 9600 XT GeXCube 128 MB… Niestety ostatnio gdy chciałem wgrać nowe sterowniki do tej kart graficznej to pojawił się tzw. “zonk”. Instalacja przebiegła pomyślnie lecz podczas ponownego uruchomienia komputera pojawił się błąd. Tzn niebieska planasza… Musiałem uruchomić komputer w trybie awaryjnym i wykasować wgrane wcześniej nowe sterowniki… Znalazłem w internecie nieco starsze stery lecz po ich wgraniu i uruchomieniu komputera ponownie system nie widzial zadnej karty graficznej tzn obraz mialem rozdzielczosci 640x480 i 16 bitowy… Nie dalo rady sie niestety tego zmienić… W sklepie którym zakupiłem tą karte powiedziano mi, cytuje “ma pan coś z komputerem, to napewno nie jest wina karty graficznej”… A z kompem nie powinno być coś “nie tak”… próbowałem wszystkiego sprawdzałem itd ale nic nie pomaga… nawet ponowna instalacja systemu… :frowning: Prosze o pomoc bo już się zamotałem…

Pozdrawiam :slight_smile:

ps. system Windows XP Professional, a karta na gwarancji…

czy przed instalacją zrobiłeś format dysku?? czy tylko wykonałeś reinstalacje systemu?? . Najnowsze stery nie działają prawidłowo na tych kartach , sam tego doświadczyłem , niewiadomo dlaczego potrafią wywołać artefekty a czasem nawet wyłączyć monitor , objawy takie jak przy przeholowaniu po podkręceniu karty graficznej, deinstalacja nowych sterów rownież jest utrudniona , nie chcą się całkowicie usunąć z systemu , nawet drive cleaner nie radzi sobie z całkowitym usunięciem tych sterów , jedynie pozostaje ręczne czyszczenie systemu z ich pozostałosci.

może nie odinstalowałeś starych sterowników i sie “posprzeczały” z tymi nowymi, jak ponownie instalowałeś system? to była czysta instalacja czy przeinstalowałeś? sprawdź kartę w innym komputerze jak masz możliwość - wykluczysz wtedy jej ewentualne uszkodzenie.

Tak najpierw sformatowałem dysk…

To które stery zainstalować ??

Niop odinstalowałem własnie i się dziwie dlaczego tak jest :evil:

Zainstaluj Omegi na Catalystach. Np. 6.5 lub nowsze. Wsyztsko powinna być OK.

http://www.omegadrivers.net

Niestety gdy je zainstaluje obraz dalej mam 640 x 480 z 8 bit… I nie da rady zmienić… Zainstalowałem najnowsze i na 6.5 i tak samo się działo… W właściwościach kary pokazywało urządzenie nieznane… Jedyne jakie weszły stery to ATI CATALYST 6.3… Co mam dalej robić ??

bigalien jaką masz płytę główną? Masz zintegrowane coś na niej(sieć, muzyka)?? Odłącz w biosie to czego nie potrzeba i zobacz, czy sytuacja występuje, może jakiś konflikt na zasobie IRQ.

wigrus Moja płyta główna to ABIT KD7-RAID… Zintegrowana jest muzka i karta sieciowa… jak np. odłączyć karte siecową i sprawdzić konfilikt IRQ…

karty zintegrowane odłączasz w biosie.

A sterowniki do chipsetu VIA i slotu AGP zainstalowane??