ATI Radeon 9800 pro. - gry się wyłączają

Witam

Kupiłem radka 9800 pro, wcześniej miałem Gefroce4MX, wszystko przebiega sprawnie do czasu odpalenia gier, (format nie pomógł) właczam np jakąś gre - wchodze do gry na jakąś sekunde, pojawia sie czarny ekran, monitor próbuje “zaskoczyc” po czym wraca do windowsa.Jedyna gra która działa to Enemy Territory.Zasilacz mam nowy 450, płyta Abit NF7.Koles który mi to sprzedał twierdzi ze grzał grafe cały dzien i wszytko było OK.Karte juz raz wymieniłem na taką samą i to samo, tyle że wcześniej po kilku użyciach w winie pojawiły sie artefakty, czego to może byc przyczyna?Jest to wina mojej plyty glownej?Sterowniki wgrane mam najnowsze.

pozdrawiam!

Zasilacz nowy ale jakiej marki?

Zasilacz marki TRACER, kumpel ma taki sam a używa na dużo nowszym komputerze który dźwiga np Crysisa.

Tracer to najgorszy zasilacz , pożycz od kogoś jakiś markowy Fortron/Delta/Chieftec itp. i zobacz jak jest.

do czasu…

zasilacz do zmiany, najtańszym kosztem będzie to Fortron / Delta z allegro lub przy większym funduszu Amacrox Warrior ax400pnf lub Modecom MC -350W

Znowu zwalanie winy na zasilacz :? , czy tutaj pisz tylko wlasciciele sklepow internetowych? Zawsze wszyscy pisza ze zasilacz a nigdy wymiana nie pomaga. Mam ten am blad i wydalem 260 zl na nowy zasilacz i nic to nie dalo. (Jak cos Corsair 450W)

Trochę dziwna jest mania zwalania winy na zasilacz (obowiązkowo na markę)! Póki dostarcza prąd jest dobrze, prąd to prąd, nieważne jakiej marki jest :slight_smile: Ja mam tam Codegena 350W na tej samej karcie i działa fajnie, poprzedni Pronox 300W się spalił, ale sprzęt na szczęście nieuszkodzony :smiley:

Owszem używanie za słabego i niemarkowego zasilacza na b. mocnym kompie to igranie z losem, ale bez przesady, na starszym kompie nie ma to większego znaczenia.

A standardowe czynności w postaci sterowników? No i jakie tytuły odpalałeś? No bo jednak ET ci działa. Zero komunikatów, logów? A wiatraczek działa? (mi raz przestał się kręcić na tej karcie i były artefakty w bardziej wymagających grach)

Podaj całą konfiguracje kompa może są błędy na złączu AGP? Jaki masz typ AGP? 1.0 ; 2.0 ; 3.0?

Po co szukac dziru w całym? Wystarczy temp. karty graficznej, procka, plyty glownej i hdd, na 98% tutaj chodzi o przegrzewanie sie podczas grania, poniewaz wiatraki i radiatory sa zajechane kurzem i cieple powietrze jest za slabo odprowadzane.

nsmcny , jaką wersję sterowników do karty graficznej masz zainstalowaną ?

Witam

Sterowniki omegi + małe grzebanie w BIOSIE, i śmiga wszystko elegancko.

pozdrawiam

Możesz to wytłumaczyć? Będzie to dla osób które mają podobne problemy