Ati Radeon HD 3870 Palit 512 MB - Błąd sterownika

Witam

Posiadam kartę jak w tytule. System MS VISTA SP1. dziasiaj pojawił mi się niebieski ekran z komunikatem BAD_POOL_CALLER. Gdzieś wyczytałem że dotyczy to błędu sterownika kart ATI

Posiadałem sterownik 8-9_vista32_dd_ccc_wdm_enu_68905, który odinstalkowałem i zaintalowłam najnowszy 8-10_vista32-64_ccc_lang2_69566.

Problem polega na tym, że podczas instalacji sterownika pojawia się błąd nie można znaleść żadnych składników do zaintalowania. Nie wykryto zgodnego sprzętu.

Oto moja konfiguracja:

C2D E4400, Abit IP-P, Ati Radeon HD 3870 Palit 512 MB, DDR2 3x1GB Corsair 667 MHZ, Amacrox Warror 450 pnf

Proszę o pomoc. Karta działała bez problemu i miała dużą wydaność.

Niepotrzebnie próbujesz zainstalować najnowszy sterownik.

Najnowszy sterowniki niekoniecznie będzie najlepiej współpracował z Twoją kartą graficzną.

Pozostań przy Catalyst 8.9, na którym Twoja karta pracowała stabilnie.

Zgadza się czytałem już o tym na forach że starsze są lepszę problem w tym, że starszych też już nie mogę zaintalować. Pojawia się komunikat

“nie można znaleść żadnych składników do zaintalowania. Nie wykryto zgodnego sprzęt”

Proszę pomóżcie, na forach głośno o problemach ze sterami jednak nic nie znalazłem.

Chciałem zainatalować nowe stery w związku z blues screenem BAD_POOL_CALLER

Pobierz program Everest Ultimate Edition.

Otwórz program -> Komputer -> Podsumowanie -> spisz informacje z pozycji:

-> Nazwa płyty głównej

-> Mikroukład płyty głównej

Nazwa płyty głównej - nieznane

Mikroukład płyty głównej - nieznane

Czy aby na pewno skorzystałeś z wersji Ultimate Edition ? Wydaje mi się, że z wersji Home Edition.

Skorzystałem z wersji Ultimate Edition. To tak właściwie w czym tkwi problem.

Jest np id płyty głównej:

ID płyty głównej 01/22/2008-P35-W627DHG-6A79OA1LC-10

Chciałem Ci zasugerować, abyś odinstalował sterowniki karty graficznej, zainstalował sterowniki do chipsetu płyty głównej i dopiero potem sterowniki do karty graficznej.

Skorzystaj z wersji Corporate Edition.

Zainstalowałem wersję Corporate i jest. Oto dane:

Nazwa płyty głównej Abit IP35P (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

Mikroukład płyty głównej Intel Bearlake P35

Odinstaluj sterowniki karty graficznej programem Revo Uninstaller (ATI Display Driver).

Po ponownym uruchomieniu komputera zainstaluj ten sterownik do chipsetu płyty głównej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Zainstaluj sterowniki do karty graficznej z płyty, która była dołączona do karty graficznej.

Jeżeli nie masz płytki, to zainstaluj Catalyst 8.8.

EDIT:

Poprawiłem link do sterownika.

Zrobiłem tak jak mówiłeś i nie pomogło. Po zainstalowaniu sterownika od płyty głównej niebieski ekran po restarcie z błędem sterownika.

Po drugim restarcie vista odpaliła, i ten sam błąd przy istalacji sterownika Catalyst z orginalnej płyty od karty.

Pytanie co teraz. A jak zaisntalować sam sterownik do karty bez tego badzejskiego oprogramowania Catalyst, nie wiem gdzie szukać tego sterowniaka. Pod linkiem Catalyst 8.8. który podałeś jest link do stera od płyty głównej.

Mam pytanie czy reintalacja VISTY pomoże rozwiązać problem

Rzeczywiście, przepraszam.

Catalyst 8.8 -> KLIK.

EDIT:

Sam sterownik podobno można pobrać -> stąd.

Smieszne ale prawdziwe, pomogła tylko reinstalacja systemu.