ATI RADEON HD3850 - Problem z instalacją sterowników

Witam.

Chciałem uruchomić grę Enemy Territory: Quake Wars, ale pojawił się błąd. Czytałem na wielu forach i w wiadomości od pomocy technicznej, iż mam zainstalować najnowsze sterowniki do karty graficznej i najnowszego DirectX.

Wcześniej nigdy nie miałem problemów z grafiką czy grami, więc nie instalowałem nowszych sterowników. Cały czas posiadam sterowniki z płyty producenta dostarczonej przy zakupie komputera.

Wobec tego odinstalowałem stare sterowniki w opcji Dodaj/Usuń Programy, a następnie w Trybie Awaryjnym wyczyściłem dokładnie Driver Sweeper’em i użyłem programów do czyszczenia rejestru. Po ponownym uruchomieniu uruchomiłem instalator sterowników ATI i postępowałem według poleceń. Po instalacji uruchomiłem ponownie komputer, lecz sterowniki nie zostały wykryte i pracowałem w rozdzielczości 800x600. Odkryłem jednak, że są zainstalowane na dysku (w folderze ATI Technologies), ale nie ma ich w folderze Windows, więc system prawdopodobnie ich nie wykrył. Dopiero dzięki Przywracaniu Systemu wróciłem do normalnego stanu.

Posiadam Windows Vista Home Premium i ATI RADEON HD3850.

Czy jest szansa na rozwiązanie tego problemu? Proszę o pomoc i dziękuję z góry.

Karta pod AGP czy PCI-E ?

Jaki to jest błąd.

Zainstaluj stery stąd: http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

Karta pod PCI-E.

Błąd: Fatal Error - The OpenGL driver doesn’t support wglChoosePixelFormatARB.

Sterowniki pobierałem z właśnie tej strony.

Karta graficzna jest jakiego producenta? ,wiem że HIS i Asus nadal bawią się we własne sterowniki i może ich sterowniki ruszą,próbowałeś starsze sterowniki ze strony AMD ?,są one w dziale sterowniki archiwalne.

Próbowałem zainstalować starsze sterowniki, jednak nie pomogło.

Wystąpił nowy problem: CCC nie chciał nawet się zainstalować, mimo iż mogło się wydawać, że wszystko idzie pomyślnie. Po restarcie komputera folder ATI Technologies był pusty.

Zainstaluj to www.dobreprogramy.pl/NET-Framework,Prog … 11657.html ,jest to potrzebne do poprawnej pracy ATI CCC.

Żeby poprawnie zainstalować stery i CCC musisz mieć SP3 (lub KB888111 dla SP2), następnie net framework oraz sterowniki ATI HDMI. Oczywiście sterowniki do grafiki instalujesz tylko po poprawnym zainstalowaniu sterowników do chipsetu i dźwięku.

.NET Framework jest już częścią systemu, nie było nawet potrzeby pobierania. :wink:

@smoq5

Musiałeś nie zauważyć. Mam Windows Vista. :wink:

Dodane 27.05.2010 (Cz) 16:25

Odświeżam temat.

Czy jest szansa na rozwiązanie problemu?