ATI Radeon x1550 a zasilacz 350W

Na świeta chce sobie kupić ati radeon x1550 z 256 mb AGP mam zasilacz 350W i czy wystarczy tyle mocy aby uruchomić ja na moim kompie. Mój GF 7300 GT się zjarał i dupa. A i tak po za tym słyszałem że ta karte można bezpiecznie podkręcać i czy pójdzie mi na niej nie na max detalach wiedźmin, gothic 3 i oblivion ?? :slight_smile:

Nie, mało ramu, stary proc, a radeon 1550 to to samo co stary 9600 (ten sam układ, ps 3.0 jest emulowany na potrzeby tanich komputerów vista ready).

marka, model?

chyba nie najlepsza marka ;]

Karta może była dobra, ale za to zasilacz może nie. :stuck_out_tongue:

nie wiem jakiej firmy ale koleś co mi składał to mówił, że mam wszsytko markowe, a tak po za tym ja nie chce grać na max detalach w te gry, a po za tym żadko gram bo mam mało czasu :confused: , ale czasami jak mi jest nudno to pogram czytałem na jednym forum http://www.icomp.pl/produkty.php?sid=ka … _start=100

Ludzie narzekają ale jak troche podkreca to karta jest naprawde dobra i dużo wyciągnie. A 256 ramu to dużo w porównanoiu z moim tymczasowym radeonem 9250

Chodziło o markę zasilacza, karty są wrażliwe na skoki, są skoki napięć, lub stałe odchyły od norm to grafie zdarza się zgon, a reszta dalej chodzi.

Narazie jesli chodzi o stabilnośc kompa pod względem zasilania nigdy nie było żadnych problemów. Na poczatku miałem 256 ram potem zmieniłem na 1GB zmieniałem dysk i zasilacz dalej sobie dobrze radzi, najlepiej powiedzcie mi jakim programem sprawdzić zasilacz

A co miał mówić? wstawiłem to co mi zalegało na półce, i wstawiłem tańsze gorsze podzespoły by zarobić, to sprzedawca, musi zarabiać, często kosztem kupującego.

To samo co byś podkręcał 9600, od 9250 lepsza, ale do nowych gier sięnie nadaje.

Odczytaj co pisze na zasilaczu inaczej nie da rady.

Na kartoniku z zasilacza pisze OBUCODAXT 0076 OBUDOWA CODEGEN PSU 350W CE PFC. cO O TYM SĄDZICIE

Złączono Posta : 10.11.2007 (Sob) 23:17

Jak się pytałem w komputroniku zapytałem to powiedzieli, że karta jest wporzo, ale powiedzieli mi zarazem że nie zagram na niej w bioshocka, crysisa i te inne /cenzura/ co teraz wychodzi. Nie rajcują mnie te gry. Tak jak mówie czasami w obliviona na średnich pograć wiedźmina no i może w gothica jedyne gry, wktóre gram

Codgen do markowych nie należy,

Delta 350W, jakość wysoka, i ma te 350W, codegen nie wyciągnie 250

http://allegro.pl/item264929065_zasilac … d_1zl.html

wiedźmin

Core 2 Duo 2.13 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 7900 lub lepsza), 8.5 GB HDD, Windows XP SP2/Vista.

dane z gry-online

do ghotica do płynnej gry trzeba minimum z 1,5gb ram przy xp

Czyli co nie mam szans uruchomić tej karty na tym zasilaczu ??

Złączono Posta : 10.11.2007 (Sob) 23:26

Firma ma swoją stronę, coś mi tu śmierdzi komputer składał znajomy. Mam nawet fakture od codegen

Złączono Posta : 10.11.2007 (Sob) 23:27

Tobi to są złe wymagania teraz nawet mi chodzi wiedźmin tylko ścina i grafa kiepska dlatego chce kupić tą karte

Odpalić pewnie odpali, ale kiedy ten zasilacz wystrzeli, jak mi feel 350W (ta sama liga co codegen), grzał się nawet mocno przy 2gb dysku 64 mb ramu, płycie na via vp2, cd, ati mach 64ct 2mb p1 mmx 166 mhz, komp w większości nawet radiatorów nie potrzebował, a zasilacz miał pewne problemy.

Grafa przydała by się lepsza, szukaj przynajmniej 9800pro 128mb 256 bit na pamięciach producent np sapphire, aukcje typu bcm

Acha, narazie z zasilacza jestem zadowolony mam boczną klapę otwartą, komp chodzi cichutko i sie nie grzeje po całym dniu, dotykam i obudowa jest zimna. A i tak po lecie mam zamiar zrobić upgrade w lato bo bede ulotki rozdawał. Karta jest mi potzrebna na teraz i żeby czasami w coś zagrać. A i tak w komputroniku kosztuje 180 zeta więc co za problem :slight_smile:

za 190 można mieć dużo lepszą, ale wraz ze wzrostem fps (silniejsza prądożerniejsza karta), rośnie szansa wybuchu

http://allegro.pl/item266557315_najleps … 00gt_.html

Poczytałem teraz i stwierdzam, że wybiore tego ati radeona x1550. co za nim przemawia czasami sobie gram można go bezpiecznie podkręcic ATI Toolsem i są dobre wyniki. Ma technologie avivo i HD,obsługuje pixel shadery 3 , jest bezpieczniejszy do mojego zasilacza i jest tanii. Mimo to co mówisz osobt posiadajace tą kartke graja sobie spokojnie w obliviona i wiedźmina, gothic 3 działa im również na medium. Ramu mi starczy gdyz mam xp, W neonecie grałem na tej karcie i na xp i na 1 gb ramu. Grafa była dobra tylko przycinało bo vista, za mało pamięci i tu to rozumie.

pierwszy raz słyszę taką głupotę… karta nie może być bezpieczna dla zasilacza, ale zasilacz musi być bezpieczny dla karty… przy dobrym zasilaczu za słabym dla karty po prostu komp się nie odpali… a przy codegenie pójdzie dym…

zasilacz zmień i to bez gadania bo Codegen to najgorsze zasilacze jakie wyprodukowano…

kartę grafiki bierz to co podał Tobi na pewno się nie zawiedziesz…

każdą kartę bezpiecznie się podkręca - na dobrym zasilaczu i odpowiednim chłodzeniu… jak chcesz to bierz tego x1550 tylko żebyś później nie żałował…

taak przy 640x480 ;]

emuluje :roll:

to nie karta, a zasilacz powinien być bezpieczniejszy, mając codegena możesz nawet stracić kompa jak jest wyłączony, to się zdarza komp stoi nagle bum, dym i kompa już nie ma.

ale na pewno mieli coś nowszego od Semprona 2500+

Jeżeli chcesz kupować tą kartę to koniecznie zmień zasilacz. Nikt ci tu źle nie radzi. Spalisz komputer i niepotrzebnie narobisz sobie strat. Co do samej karty to przemyśl zakup i zbierz trochę więcej pieniędzy na radeona x1600. Na pewno będzie dużo wydajniejszy.

Zmień zasilacz na markowy 400W i powinno wszystko działać :slight_smile:

No oki macie racje. Tylko jedno za ile taki zasilacz i ja ten stary mam podłaczony do obudowy na stałe. A mam takie pytanie co sądzicie o gf 7300 GS, pogram na niej w obliviona lub wiedźmina

Złączono Posta : 11.11.2007 (Nie) 9:59

http://www.ebzzo.pl/category/141,zasila … w-box.html , czy ten zasilacz wystarczy i czy jest markowy. I co sądzicie o tym gf 7300GS czytałem test i pisało że prawie wszystkie gry na nim działają na medium i bez antialiasingu. Prosze odpowiedzcie

Peposcian czytając twoje posty stwierdzam ze chcesz się na siłę pożegnać z komputerem. Powodzenia.