ATI - Sterowniki i SmartGart

(Piksel14) #1

dlaczego nie moge miec zaznaczonej opcji "szybki zapis"? moja karta (patrz screen) chyba obsluguje to...

Przepraszam za brak polskich znakow ale cos mi sie popsulo :F (pamietajcie ze temat dotyczy sterownika a nie polskich znakow ;p)

(PaPuX) #2

Szybki zapis musi być obsługiwany zarówno przez kartę graficzną jak i płytę główną i polega na bezpośredniej komunikacji karty graficznej z podzespołami bez użycia przepływu procesora głównego.

(Piksel14) #3

To trzeba w BIOS'ie ustawic czy po prostu płyta główna musi obsługiwac? (mam wrażenie że widziałem podobną opcję)

(Murzyn1) #4

tzw. Fast Writes na AGP powodowały w wielu Radonach problemy, wystarczy wpisać w google :slight_smile:

Włączenie FW powoduje przyrost kilku 3DMarków, dla szybkości samej karty ma praktycznie zerowe znaczenie, jeśli wszystko Ci działa i nie masz problemów ze stabilnością karty, to lepiej nie ruszaj FW.

(PaPuX) #5

Szybki zapis nie powoduje przyrostu wydajności lecz skraca czas potrzebny na załadowanie danych do pamięci karty graficznej.

(Piksel14) #6

To co zaznaczyc a co nie w smartgart? (na screenie jest włączone wszystko to co zostało "zaliczone" przez sterownik)

btw. lepiej dla sapphire radeon hd2600xt 512 sterownik ATI CCC czy Omega?

(PaPuX) #7

To bez różnicy.

Na omegach teoretycznie powinieneś mieć lepszą wydajność ale należy pamiętać że takie sterowniki wykożystują sztuczki typu zmniejszenie mipmap czyli szybkość za jakość.

(Piksel14) #8

Jest coś takiego jak spolszczenie do najnowszych sterowników ATI? Pytam bo moja karta potrzebuje sterów ze strony Sapphire a tam są tylko po angielsku... Nawet całkiem niezły jestem z angielskiego ale w tych sterach są zbyt skomplikowane słowa. :?

btw. ten screen którego dałem w pierwszym poście jest ze starych sterów CCC. :stuck_out_tongue: