ATI - Sterowniki i SmartGart

http://img135.imageshack.us/img135/9694/beztytuudc3.jpg

dlaczego nie moge miec zaznaczonej opcji “szybki zapis”? moja karta (patrz screen) chyba obsluguje to…

Przepraszam za brak polskich znakow ale cos mi sie popsulo :F (pamietajcie ze temat dotyczy sterownika a nie polskich znakow ;p)

Szybki zapis musi być obsługiwany zarówno przez kartę graficzną jak i płytę główną i polega na bezpośredniej komunikacji karty graficznej z podzespołami bez użycia przepływu procesora głównego.

To trzeba w BIOS’ie ustawic czy po prostu płyta główna musi obsługiwac? (mam wrażenie że widziałem podobną opcję)

tzw. Fast Writes na AGP powodowały w wielu Radonach problemy, wystarczy wpisać w google :slight_smile:

Włączenie FW powoduje przyrost kilku 3DMarków, dla szybkości samej karty ma praktycznie zerowe znaczenie, jeśli wszystko Ci działa i nie masz problemów ze stabilnością karty, to lepiej nie ruszaj FW.

Szybki zapis nie powoduje przyrostu wydajności lecz skraca czas potrzebny na załadowanie danych do pamięci karty graficznej.

To co zaznaczyc a co nie w smartgart? (na screenie jest włączone wszystko to co zostało “zaliczone” przez sterownik)

btw. lepiej dla sapphire radeon hd2600xt 512 sterownik ATI CCC czy Omega?

To bez różnicy.

Na omegach teoretycznie powinieneś mieć lepszą wydajność ale należy pamiętać że takie sterowniki wykożystują sztuczki typu zmniejszenie mipmap czyli szybkość za jakość.

Jest coś takiego jak spolszczenie do najnowszych sterowników ATI? Pytam bo moja karta potrzebuje sterów ze strony Sapphire a tam są tylko po angielsku… Nawet całkiem niezły jestem z angielskiego ale w tych sterach są zbyt skomplikowane słowa. :?

btw. ten screen którego dałem w pierwszym poście jest ze starych sterów CCC. :stuck_out_tongue: