ATI X1650Pro SAMA SIE PODKRECA!

witam

mam taki problem posiadam karte graficzna ATI x1650PRO AGP 128bit 256DDR2

problem polega na tym ze karta sama sie podkreca a dokładniej podkreca sie PAMIĘĆ

PO INSTALACJI SYSTEMU INSTALUJE STEROWNIK ZE STRONY ATI (versia sterownika 6.14.10.6844)

uruchamiam program GPUZ i widze ze taktowanie pamieci jest podniesione z 390Hz do 770Hz

gdy włącze test 3dmarka 2001 komp po chwili sie zwiesza

jak manualnie zmiejsze taktowanie i zastosuje ustawienia to karta dziala poprawnie

PROBLEM W TYM ZE mam 50 takich kart i chce je sprzedac KAZDA MA TAKI SAM PROBLEM

Prubowałem nawet zmienic wartości zegara w biosie karty ale efekt jest ten sam flesh i edycja biosu przebiega bez problemu

macie jeszcze jakiś pomysł??

O kurde człowieku nie bierz się do interesów w sprawach o których nie masz pojęcia nawet w podstawowej kwestii. Z kartą jest wszytko w porządku po prostu pamięci ddr to taki wynalazek gdzie taktowanie efektywne jest dwa razy większe od szyny pamięci czyli 390*2 = 780 i wszystko jest jak należy.

to dlaczego nie działają aplikacje 3d dopuki nie zmienie taktowania pamieci po zmianie taktowanie w GPUz zmienia sie na takie jakie ustawiłem recznie??

wiem co to są pamięci DDR2 szukam pomocy a nie jakiś przygryzajacych odpowiedzi

Przepraszam jeśli cie w jakiś sposób uraziłem. Ale według mnie problem leży gdzie indziej sprawdz te\tą karte na innym komputerze

problem rozwiązany to wina biosu karty graficznej WYSTARCZY WGRAĆ zmodyfikowany bios:] JEŚLI KTOŚ MA TAKI PROBLEM PISZCIE POZDRAWIAM

Witam!

Pozwólcie że się przyłącze do rozmowy ponieważ też mam problem z tą kartą, otóż niedawno kupiłem taką kartę tylko z 512MB pamięci i prawdę mówiąc komp zawiesza mi się, i wyskakuje błąd że akcelerator graficzny się zawiesił w czym może być zatem problem sterowniki uaktualniłem system przeinstalowałem (XP Prof. pl). Podczas renowacji wymieniłem jeszcze pamięć z 512MB na 2GB później jeszcze zasilacz z 300 na 500.

Mam Atlona 2400+ a to wszystko na płycie gigabite KVT600. Gdzie jest albo robiłem błąd?

ja proponuje WYMIANĘ BIOSU JAK NIE WIESZ JAK SIE TO ROBI TO POCZYTAJ

http://ocforum.pl/showthread.php?t=10694

tu znajdziesz swój model grafiki i pobierz bios na stronie znajdziesz również programy do flefhowania np ATIFLASH

musisz wybrać dokładnie ten sam model ten sam producent tyle samo pamieci agp itp itd

http://www.mvktech.net/component/option … der/cat,1/

w razie pytań pisz smiało od tego forum jest

Ale się z ciebie znawca zrobił. A dopiero co ty prosiłeś o pomoc.

bez komentarza!!

hah, dobre :smiley: ale z tym zmodyfikowanym BIOSem to bardzo ciekawa sprawa, ciekawe kiedy producenci będą polecać wgrywanie BIOS zrobionego przez innego użytkownika, wgraj sobie pożądnę stery i będzie dobrze. :x

Maxyma spróbuj zainstalować oryginalne stery co były z karta bo te radki często mają problemy ze sterami i chodzą tylko na tych z pudełka. Pozdro :stuck_out_tongue:

właśnie wgrałem świeże stery do monitora (CRT samsunga) zobaczę może się polubią :?:

Ponownie powróciłem do tematu ponieważ mój problem nadal mnie dręczy z tym że teraz komputer nie zawiesza mi się tylko grafika, komp pracuje a ekran mam czarny nic nie mogę zrobić to sam muszę resetować wcześniej zazwyczaj zdążam przeczytać że “funkcja VPU recorver zresetowała akcelerator graficzny, ponieważ przestał reagować na polecenia sterownika graficznego” proszę o pomoc

Sprawdź temperatury na karcie.