Atramentowe urz. wielofunkcyjne

Witam!

Mam zamiar kupić urządzenie wielofunkcyjne… może być HP, canon itp. cena do ok. 400zl może trochę ponad…

Wypatrzyłem takie coś:

http://www.gral.pl/preview/Canon/CanonP … ikkart_50/

http://www.gral.pl/preview/HewlettPacka … ikkart_93/

:arrow: :arrow: Co polecacie?

Ja bym proponował coś od brothera np: to. Są to urządzenia niezwykle tanie w utrzymaniu jak na atramentowe, i jakość druku też dobra. A do tego może pracować w sieci i ma faks.

A do dokładnie masz zamiar drukować i w jakich ilościach?

Sądząc po typowanych przez Ciebie urządzeniach to pewnie trochę zdjęć wchodzi w grę. Jak chcesz się cieszyć ich dobrą jakością i trwałością to weź również pod uwagę Epson RX585. Korzysta on z 6-ciu osobnych kolorów co daje naprawdę dobre efekty w prawidłowym odtworzeniu kolorów. Zastosowane tam tusze są przystosowane właśnie pod kątem wydruku foto osiągając na papierze fotograficznym bardzo dużą wytrzymałość na wodę i słońce (blaknięcie barw). No i ma opcję nadruku na płytach, co czasem jest bardzo użyteczną funkcją.

Chodzi o coś wręcz przeciwnie… :wink: o drukowanie dokumentów, czasami zdjęć i kolorowych materiałów, chodzi o to żeby była tania w exploatacji i niepsująca się xD

Ja też polecam brothery. Stoi tu taki obok mnie, kupiony ze względu na tanie kartidże do niego- 20 zeta za sztukę (drukarka używa 4 - 1 czarny i 3 kolorowe)

Podajcie konkretny model… :wink:

Ja już wyżej podawałem konkretny model, ewentualnie coś tańszego z brothera możesz wziąć. Ja podałem taki który może pracować w sieci, ale jeżeli ci to zbędne to np. ta. A jeżeli faks również zbędny to może taka?.

Z własnego doświadczenia polecam http://www.ceneo.pl/832528 szybka, oryginalne nabije za 15zł a nieoryginalne za 10zł.

Zwróć też uwagę na Epsona DX7450 lub DX8450. Drukują z 4 osobnych tuszy, więc jak kończy Ci się jeden kolor to wymieniasz konkretny a nie całość (lepsza ekonomika). Koszty tuszy to ok 30 zł za szt oraz możliwość zakupu czarnego o większej pojemności jeśli drukujesz/kserujesz więcej w mono. Do tego tusze o super jakości i trwałości. No i oczywiście działa autonomicznie tzn jak chcesz skserować bądź wydrukować z karty pamięci to nie ma problemu (DX8450 ma do tego dodatkowo przystosowany spory wyświetlacz LCD).

DX7450: http://www.centrumdruku.com.pl/lista.cd?q=dx7450

DX8450: http://www.centrumdruku.com.pl/lista.cd?q=dx8450

Owszem - Epson DX7450 dobra opcja.

Na innym forum czytałem że Epson nie chce drukować jeżeli skończy mu się choć jeden tusz, np. skończy się czerwony to nie da się drukować tekstu, czy ktoś wie coś na ten temat?

To prawda. Jest to zabezpieczenie przed zaschnięciem głowicy która musi pracować w stanie zalania. Na szczęście w Epsonach ilość tuszu pozostałego podawana jest bardzo precyzyjnie i wiadomo kiedy się kończy z dużym wyprzedzeniem więc jest czas na uzbrojenie się w brakujący tusz. Z doświadczenia wiem że lepiej jest mieć zapasowy komplet na stanie, tym bardziej że do tych modeli są dostępne multipaki (komplet wszystkich tuszy po około 100zł)