Audacity 1.2.6 szaleje, źle nagrywa

Dziś leciało parę fajnych kawałków w radiu internetowym, więc postanowiłem je sobie nagrać na własny użytek. Wrzuciłem na koma i co się okazuje? Charszczy, jakoś dziwnie i ledwo słychać co śpiewa ktoś. Myślałem, że jakiś błąd przy konwertowaniu, ale nagrałem jeszcze raz już normalną piosenkę i bez zapisywanie odtworzyłem w Audacity i ta sama sytuacja. Próbowałem przeinstalować łącznie z czyszczeniem rejestru, ale to nic nie dało. Co robić? Mógłby mi ktoś napisać gdzie jest jeszcze folder z ustawieniami programów? Bo nie usuwałem go po odinstalowaniu Audacity.

Wogóle program bardzo głośno nagrywa cokolwiek.

Witaj,

Wszystko wskazuje na to, że to nie problem z samą aplikacją, a z ustawieniami audio. Spróbuj zajrzeć do właściwości dźwięku w panelu sterowania. Ustaw tam odpowiednio poziom głośności poszczególnych wejść i wyjść oraz powyłączaj te nieużywane - na przykład CD Audio… Sprawdź też ustawienia w ewentualnym menadżerze audio z karty dźwiękowej. Na koniec zajrzyj też do ustawień programu Audacity - menu -> Edytyuj -> Ustawienia…

Powodzenia

Dimatheus

Ale nic nie grzebałem przy ustawieniach programu, ani dźwięku… Mam taką prośbę jeżeli ktoś mógłby podać mi scieżkę gdzie po odinstalowaniu jakiegoś programu należy usunąć tam jego folder, aby ustawienia po zainstalowaniu na nowo nie były te same, byłbym bardzo wdzięczny. Nie wiem czy to jest coś z danymi aplikacji, czy z czymś innym.

Proszę o pomoc.