Audacity problem z nagrywaniem gitary

(Aviq123) #1

Mam problem z programem muzycznym Audacity 1.2.6.

Otwieram sobie nagranie w Audacity i chce do niego dograc gitare.

Gdy nagranie mam wciagniete do audacity i wciskam nagrywanie to nie slysze tej sciezki ktora otworzylem w audacity.

Co zrobic zebym przy nagrywaniu slyszal pozostale nagrane/wciagniete sciezki do audacity?Mam jeszcze jeden problem:

Gdy wlaczam nagrywanie to nagrywa mi to co gram na gitarze(jest podlaczona przez kabel) i to co slucham,czli sciezke ktora juz wczesniej wciagnolem i ktora jest juz nagrana.(chyba mnie rozumiecie)prosze o pomoc.

(Dimatheus) #2

Witaj,

Najprościej w menu wybierz Edycja -> Ustawienia i w zakładce Audio I/O zaznacz opcję "Odtwarzaj inne ścieżki podczas nagrywania nowej" - to powinno umożliwić nagrywanie z odsłuchem wcześniej zaimportowanych/nagranych partii.

Najprawdopodobniej jako źródło dźwięku masz wybraną opcję "What You Hear". W górnym oknie programu nad ikonami, które służą edycji dźwięków, znajdują się dwa suwaki: "Wzmocnienie wyjściowe" (ikonka głośnika) i "Wzmocnienie wejściowe" (ikona mikrofonu) - obok masz wysuwane pole, które służy do określenia, skąd ma być nagrywany dźwięk - ustaw w nim "Line In" lub "Mic" w zależności od tego, czy nagrywasz przez mikrofon czy przez wejście liniowe... Mam nadzieję, że to rozwiąże i ten problem... :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Aviq123) #3

Jesli chodzi ci o to wysuwane pole to wogole ono mi sie nie wysuwa;/ A na starym kompie wysuwalo sie i dzialalo normalnie.O to screen:

Ale mysle ze cos trzeba w komputerze zmienic.Co wy na to?

(Agatonster) #4

aviq123 ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Dimatheus) #5

Hej,

Na początek sprawdź przyporządkowanie odpowiedniej karty dźwiękowej do programu. Zrobisz to wybierając tak jak poprzednio menu Edycja -> Ustawienia i zakładkę Audio I/O - w "Odtwarzanie" i "Nagrywanie" wybierasz odpowiednie urządzenie... Zatwierdzasz i uruchamiasz program jeszcze raz...

Jeśli to nie naprawia problemu wejdź do panelu sterowania i w aplecie "Dźwięki i urządzenia audio" wybierz zakładkę głośność i kliknij przycisk "Zaawansowane" z grupy "Głośność urządzenia". W "Play Control" wybierasz "Opcję" i "Właściwości" , zmieniasz pole na "Nagrywanie" i zatwierdzasz OK - teraz wybierasz, który rodzaj wejścia ma być rejestrowany domyślnie...

Po tych zabiegach przetestuj, czy wszystko działa jak należy... Jeśli nie, to być może problem leży w zainstalowanych sterownikach do dźwiękówki - może by je przeinstalować - bądź w samym programie - jego też można spróbować odinstalować i zainstalować po restarcie jeszcze raz...

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Olixxx94) #6

Start->Wszystkie programy->Akcesoria->Rozrywka->Regulacja głośności->Opcje->Właściwości->zaznacz nagrywanie i w sekcji pokaż następujące sterowniki głośności zaznacz, co odpowiada.