Audio Device on High Definition Audio Bus - problem ;/

Więc tak: To co w temcie mam w menedrzeże urządzeń w kontrolerach audio,wideo itp i przy tym mam wykrzynik. I bład taki: To urządzenie nie jest skonfigurowane poprawnie (kod 1) I nie mam glosu - co mam zrobic ? Sterowniki NIBY mam, ale jednak cos nie ida, moze jakies zrodlo skad pobrac? Przedtem jescze drugi raz mialem to jescze ww zakladce Inne i przy tym pytajnik, ale dalem odinstauj sterownik.

Aha, na CD z plyta drverami do wszystkigo pisze kolo tych sterow ze wymagaja SP1, a ja sciaglem ( wjednym pliku !!

Pewnie masz realteka. Miałem ten sam problem. U mnie okazało się że 2 razy mam zainstalowany Microsoft UAA w urządzeniach systemowych w menedżerze urządzeń. Wyłaczyłem jedno i problem zniknął. Usunięcie tego jednego co zabawne sprawiało że nie miałem dźwięku ;). Moja karta dźwiękowa to Realtek HD ALC888.

Mam SP2 a na plycie ze sterami do zintegrowaych czesci mam ten sterownik, dzieki niemu z PCI Device napis w mnedrzeze zmienil się w Audio Costam blabla to co w temacie, ale dalej ma mten sam problem.

@Virek

Po rz pierwszy to mi instalowalem koles i tez mialem 2 razy i tez jak mialm 2 nie bylo dzwieku ;p

A poprawkę KB888111 masz zainstalowaną ( win XP SP2) ?

Jeśli nie to wywal sterowniki, zainstaluj poprawkę a później sterowniki…

mam sp2…

nie oto chodzi ja mialem bardzo podobnie i zainstaluj poprawke windows KB888111 (poszukaj na stronie Microsoftu) i wtedy twoje stery i bedzie oki

A jak odpalam instalowanie sterowniki z plyty ( otwórz i tam szukam do tego ) to mi wyskakuej takie cos

beztytuugk8.th.jpg

…bo normlanie w autorunie plytki ze sterami pisze wszystko zainstalowane

No wlasnie szukam i znaezc nie moge … :confused: straszny bajzel tam mają pomocyyy

Tego tam NIE MA ! Pisze że jest co robi co trzeba ale NIE MA ! Boże…

co to za sprzęt ?? lap ?? stacjonarny ?? jaka płyta główna ??

stajonarny, plyta to Gigabyte GA-M52S-S3P v1

Jescze dzwiek everescie;

Opis urządzenia Typ

ATI HD 2xxx HDMI @ ATI Radeon HD 2600 - High Definition Audio Controller PCI

Realtek ALC883 @ nVIDIA MCP61 - High Definition Audio Controller PCI

ALe moze znajdzie ktos ta poprawke bo ja napawde nie moge jeje znalezc…

płytki nie było ??, te z niej najlepiej się instalują. jak nie spróbuj te ze strony oficjalnej nie zapomnij o paczce UAA HD AUDIO poprawka nr KB888111.

viewtopic.php?f=19&t=217417

DZIEKI ! DZIALA !!

Jest to drugie w pytajniku Inne urzadzenia - Audio Device…itp. Zainstaluje to i potem wylacze…co ?

tak tak cokolwiek :P. zainstaluj i zresetuj…

Zainstalowac sie nie dalo…bo przy tym pytajniku wystakuje wtedy wykrzyknik i jest costam ze zle skonfigurowany strownik :stuck_out_tongue: i nic z tego. A wkurza mnie to ze zawsze jakwlaczam kompa to mi che wyszukiwac sterowniki !!