Audio-tytuł utworu

(Vtu7) #1

Jak uruchamiam plik mp3 na przykład w Windows Media Player, to prócz muzyki wyświetla mi się nazwa wykonawcy i tytuł utworu. Jak nagrać kilka plików mp3 na płytę audio, żeby w WMPlayer lub w wieży też widać było tytuł utworu i wykonawcę. Używam Nero 6, ale coś nie mogę tego tam znaleźć. Może jakiś inny program do nagrywania audio?

(inż. Piniol) #2

Zainstaluj sobie jakis programik do edycji tagów mp3, taka opcje ma tez wbudowany Winamp

(Vtu7) #3

A, nie wiem co to jest edycja tagów w mp3?

(Michalpietrasik5) #4

Jak twoja wieża nie obsługuje "CD-Textu" to nie zobaczysz na niej tytułów utworów. A edycje tagów masz np. w Winampie (na utworze kliknij raz lewy przycisk myszy i później ALT+3)

(Vtu7) #5

No tak. Ale jak mam już nagrane na płycie audio to jak mam edytować. W Windows Media Player przy każdym utworze mi pisze: Ścieżka 1,2,3 itd. Po prostu muszę nagraną płytę wysłać za granicę, i nie będę do nagranej płyty audio dodawał listy na kartce że Ściezka 1 to taki to a taki tytuł - jest to dla mnie sprawa prestiżowa. Windows MP i wieża poprawnie czyta tytuły innych płyt audio tak orginalnych jak i skopiowanych "płyta w płytę" A na plkach mp3 są właściwe tytuły utworów.

(Michalpietrasik5) #6

Jak już masz nagraną płytkę z mp3 to nie nadasz im nowych tagów. Tagi zapisywane są jakby jako właściwości danej mp trójki

(Vtu7) #7

Cały czas się nie rozumiemy (albo ja źle tłumaczę). Mam pliki mp3 na dysku z właćiwymi nazwami. Przy pomocy programu nagrywającego (Nero) rozkompresowuję te pliki do formatu .cda? na płytę audio, która zazwyczaj nie pomieści więcej jak koło 10 takich utworów. U mnie takie utwory na płycie zamiast tytulu w wyświetlaniu mają napis: Ścieżka 1.