Aurora - przeglądarka przyszłości. Rewolucja czy niewypał?

Ostatnio zacząłem czytać o wszystkich nowościach w informatyce ;-]

Za dwa lata ma wyjść Windows 7, potem Microsoft planuje zaprzestanie rozwoju windows i zacząć pracę nad innym systemem…

A nie dawno pokazała się nowa wiadomość…Tym razem w dziedzinie przeglądarek internetowych… ;-]

Mozilla razem z inną współpracującą firmą tworzy ‘‘przeglądarkę przyszłości’’. Ma się nazywać Aurora (moim zdaniem nazwa świetna;-)).

Jak się przypatrzy screenom to Aurora kompletnie nie przypomina dotychczasowych przeglądarek. Całkowicie inna.

Jak myślicie…czy przeglądarka będzie na prawdę tak świetna? A może to wszystko będzie szajsem… Mnie przeraża trochę strasznie duży bałagan…A może to tylko złudzenie…

Najbardziej mnie ciekawi jak będzie wyglądała praca z tą przeglądarką na ekranie dotykowym Może nie każdy wie, ale Windows 7 będzie też przystosowany do pracy na ekranie dotykowym ;-]]

Jakie wasze opinie ?

P.S O…bym zapomniał…Tutaj> macie link do artykułu o Aurorze.

http://vista.pl/artykuly/12160_aurora_przegladarka_przyszlosci_zobacz_wideo_.html

Dołączony klik wideo także sporo widać.

Achmes , powiem tak: teraz jest moda na atakowanie ludzi news’ami o nie wiadomo jakiej rewolucji. Najlepszy przykład jest z Windows 7. Jeszcze system nie został nawet oddany do użytku, a już ludzie wierzą jakimś “prawdziwym” screenom z sieci. Mało tego! Społeczeństwo chce nawet upodobnić XP do przyszłego 7. Dla mnie takie coś to totalna bzdura. Microsoft również nie wydał jeszcze oficjalnego oświadczenia na temat zakończenia prac nad Windows. Jeszcze co to rewolucji przeglądarek: jeśli wierzyć ekspertom, począwszy od FF3, właśnie się rozpoczęła. Producenci będą na pewno chcieli stworzyć interfejs bardziej zintegrowany z użytkownikiem (interfejs dotykowy, hologram). Teraz dopiero wychodzi to, że tak naprawdę wszystko zmierza w kierunku tego co już dawno prezentuje firma Apple. Interaktywne komputery, superszybkie przeglądarki o futurystycznym wyglądzie - to jest przyszłość. Jednakże na ich pełną funkcjonalność i zadomowienie się w rynku trzeba jeszcze poczekać. Jedno jest pewne, jesteśmy świadkami rewolucji informatycznej i będzie ona trwać w nieskończoność, dlaczego? Bo człowiek jest już takim stworzeniem, które ciągle chce więcej. Dobrze, czy źle to już twoja ocena.

Pozdrawiam :wink:

Na windows7.pl są filmiki z pokazu siódemki. Oficjalne.

No i te filmiki aurory też są oficjalne :-] W końcu na stronie współproducenta…

Nie wiem czy to się wszystko przyjmie…może tak, może nie.

Ja się najbardziej boje, że te wszystkie dodatki będą nie potrzebne,…Będzie dużo szumu a potem okaże się, że normalny firefox był lepszy.

No, ale…

poczekamy - zobaczymy

Dokładnie :slight_smile:

imo wyjdzie coś takiego jak vista, zbędny bałagan 3d na ekranie, który tyko przeszkadza, spowalnia i system jest przez to nieczytelny.

Wierzyc przekonaniom, że ma to być przeglądarka przyszłości, to na pewno jej wygląd znacząco się zmieni. Bo jeśli myśleć logicznie, rzeczy przyszłości maja być inne to chyba normalność?

Systemy, sposoby działanie programów itp. będą się zmieniać, stopniowo, nic przecież nie zmieni się obrazu. Wiec uważam że pisanie o tym teraz, nie ma sensu, bo przed taka przeglądarką, zobaczymy jeszcze Firefox 4… Firefox 9… Firefox 11, Opere 23… Internet Explorer 100.1…

Ba, teraz nawet Adobe pracuje nad Photoshopem i Flashem w 3D, żeby zwiększyć siłę obliczeniową programów i wykorzystać moc kart graficznych.

przecież nawet jeśli kupujesz kompa do pisania w wordzie, nie kupujesz go za 200 zł (choć taki by wystarczył), a za minimum 1k zł, więc producenci robią co mogą by te karty graficzne miały gdzie się wyżyć.

ja nie lubie kiedy robi mi się burdel na pulpicie, pamiętam jak nawet w xp mi się to nie podobało parę lat temu, więc co powiedzieć o viście. pod tym względem 98 był najlepszy.

Niezbyt ładna ta przeglądarka Firefox 2 i 3 najlepsze.

Teraz wszystko robi się takie bajkowe. Te nowe gg takie cukierkowe, Vista na pierwszy rzut oka wydawała się fajna ale patrze w Tesco na nią i nagle mówię do qmpla ale to bajkowe, te efekty i takie tam.

Zgadzam się, nawet mam go oryginalnego.