Aurox 11.1 a Net24 - problem z konfiguratorem

Otóż mam starego Auroxa 11.1, zachciało mi się zabawy z nim i łączem Netii 1 Mb/s …

Wkładam wtyczkę z netem i…

Pojawia się okno - wpisuję nazwę usera i hasło tak jak trzeba

Wybieram ISP i każe mi podać .zip’ka z fimware (Modem SpeedTouch 330 CZARNY Thomsona)

Podaję to co ściągnąłem jak trzeba i… nic… zamyka się okienko a neta nie ma…

Czy ktoś z Was ma może paczuszkę z poprawnym fimware do tego modemu? Rozwiązał to ktoś? Z góry dzięki!

PS. Wujaszek Google mi nie pomógł… :confused: Nie ma tam tego sposobu ‘graficznego’

Zainteresuj się np. Ubuntu + UbuDSL :smiley:

Aurox nie jest już rozwijany. pozdro

Miałem kiedyś Ubuntu ale mnie do siebie nie przekonało przez problemy z rootem (ciągle kombinowanie to nie jest rzecz dla mnie). Aurox wiem że nie jest rozwijany ale tak z ciekawości go sobie wgrałem. Bo ponoć ma konfiguratora, bym w końcu się nacieszył netem pod (GNU/)Linuxem ale lipa.

Oj nie przesadzaj, z rootem nie ma żadnych problemów >>Klik<<. pozdro

UbuDSL jest do ubuntu… masz wszystko graficznie.

Tak ale tylko na konsoli. A i może lepiej trzymajcie się wątku.

Nie chcę zmieniać dystrybucji, bo ten problem nie da mi spokoju dopóki go nie rozwiąże. Dlatego pytam się czy ktoś ma poprawnie działającą paczkę do tego modemu.

Jeśli już tak chcesz dotrzeć do wszystkiego (ja tak mam :slight_smile: ) to nie instaluj tego za jakichś paczek tylko ręcznie… paczek może nawet nie być.

Musiz ściągnąć pliki speedtch1.bin i speedtch2.bin albo rozpakować je z oficjalnego firmwaru formware-extractorem, umieścić te 2 pliki w /lib/firmware, utworzyć odpowiednie pliki konfiguracyjne (potrzebne do połączenia), połączyć się.

Nie opłaca się… ponieważ Aurox nie jest rozwijany