Autem do Watykanu

Siema. Rodzice chcą wyjechać na beatyfikację autem do Watykanu. MAm kilka pytań:

  1. Podobno słyszeli w tv że można przez internet zarezerwować miejsce parkingowe żeby było puste na ich przyjazd, jednak ja nie mogę nigdzie tego znaleźć. Zna ktoś tą stronę gdzie można to zrobić?

  2. Jadą przez Czechy, Austrię i Włochy. W Austrii są winiety, we Włoszech opłaty za autostrady (jest drogo) a w Czechach?

  3. Gdzie mają się udać żeby się dowiedzieć o podróży autem - jakie ubezpieczenia, opłaty, przepisy na autostradach w danym kraju (nie wszędzie w internecie są najnowsze informacje).

  4. Jeśli ktoś był we Włoszech to jak ma się sprawa z la’stradami (drogi wzdłuż autostrad płatnych??). Czy warto szukać przejazdu nimi?

  5. Podobno są we Włoszech na autostradach bramki “na pilota” tzn jakaś karta i wtedy ciężko się wycofać z takiego wjazdu a nie da się zapłacić gotówką bo to bezobsługowe bramki (wyczytałem to w internecie:/). Czy ktoś wie gdzie są takie bramki, i czy gps mając zaznaczoną opcję ‘staraj się unikać płatnych autostrad’ będzie kierował trasę la’stradami bądź omijał bramki na pilota? Piszę bo nigdy wcześniej nie miałem gps i są różne opcje do wyboru np: trasa najkrótsza, najszybsza, optymalna… :smiley:

  6. Warto kupić kartę pielgrzyma (przejazdy komunikacją we Włoszech i ubezpieczenie) jeśli jedzie się autem.

  7. Autokary mają zakaz wjazdu do centrum, to samo z osobówkami?? Zależy na jak najbliższym parkingu- może ten z pytania 1 (tak do 3km to by było super).

Ps. Jeśli znacie odp na którekolwiek pytanie to napiszcie nawet na jedno;)

w Czechach też są winiety. W GPS można zrobić tak, żeby omijało drogi płatne Mój kumpel jechał tak do Rzymu i dojechał nie płacąc za żadne drogi, a gdyby jechał płatnymi, to wybuliłby nawet kilkadziesiąt euro.

Dzięki za odpowiedź. Właśnie o takie coś mi chodziło. Mapy zaktualizowałem do najnowszych czyli powinno wiedzieć których “unikać”.

Jeszcze pozostało kilka pytań ale jedno z ważniejszych już mam odp. Dzięki;]

Sprawdź oferty w tanich liniach lotniczych.

Może będzie jakaś promocja?

Są promocje, ale chodzi by pojechać autem bo w drodze powrotnej można ‘zahaczyć’ o Wenecję, Wiedeń itp:) A samolotem to poleci się i tylko hotel zwiedzi, ewentualnie okolice Watykanu i Rzymu;]

ps. Dla zainteresowanych to lot w obie strony kosztuje ok 300-400zł więc nie tak drogo.