Auto Instalacja sterowników microsoftu

(urOk) #1

Mam taki problem. Za każdym razem kiedy chcę zainstalować update albo nowy sterownik do mojego laptopa, po poprzednim odinstalowaniu starego Vista automatycznie szuka sterowników i je instaluje bez mojej zgody. Do tego to nie są sterowniki producenta tylko od Microsoftu - czy jest jakiś sposób na wyłączenie tego żenującego auto. Np. przy instalacji sterowników do karty dźwiękowej zanim jeszcze włożę płytkę Vista już szuka sterowników i je instaluje oczywiście swoje które nic nie mają związku z producentem karty. To samo tyczy się karty grafiki, słuchawek i myszki choć ta jest od Microsoftu ale potrzebuje specjalnych sterowników przygotowanych dla sidewinder a nie podstawowych trzech plików .dll. POMOCY! !!

(Mihau X64) #2

Ale o co ci chodzi.. System domyslnie instaluje swoje badziewne stery aby tylko wszystko sie trzymało. Dopiero później sam instalujesz sobie to co ci potrzeba i co chcesz.. Czyli grafike; dzwięk; sieć; bluetooth itp itd..

(urOk) #3

No tak, tylko że ja nie chcę aby system sam dodawał jakieś swoje pliki. Chcę sam instalować sterowniki bez żadnych podkładanych przez system plików. Czy jest jakiś sposób na wyłączenie tego ?

(hevet) #4

Systemowe sterowniki nie powinny Ci przeszkadzać, przecież one i tak są zapisane w systemie. Wyłączać tego nie ma sensu, raczej i tak nie da rady. Pomyśl co by się stało jakby Windows nie zainstalował domyślnych sterowników do myszki i klawiatury? Jakbyś wtedy mógł zainstalować inne sterowniki? System instaluje sterowniki, po to żeby w komputerze działały najważniejsze urządzenia, zresztą niektórym one wystarczają i nie ma np. potrzeby instalowania dodatkowych sterowników do wielu urządzeń, bo działają dobrze na systemowych.