Auto Instalacja sterowników microsoftu

Mam taki problem. Za każdym razem kiedy chcę zainstalować update albo nowy sterownik do mojego laptopa, po poprzednim odinstalowaniu starego Vista automatycznie szuka sterowników i je instaluje bez mojej zgody. Do tego to nie są sterowniki producenta tylko od Microsoftu - czy jest jakiś sposób na wyłączenie tego żenującego auto. Np. przy instalacji sterowników do karty dźwiękowej zanim jeszcze włożę płytkę Vista już szuka sterowników i je instaluje oczywiście swoje które nic nie mają związku z producentem karty. To samo tyczy się karty grafiki, słuchawek i myszki choć ta jest od Microsoftu ale potrzebuje specjalnych sterowników przygotowanych dla sidewinder a nie podstawowych trzech plików .dll. POMOCY! !!

Ale o co ci chodzi… System domyslnie instaluje swoje badziewne stery aby tylko wszystko sie trzymało. Dopiero później sam instalujesz sobie to co ci potrzeba i co chcesz… Czyli grafike; dzwięk; sieć; bluetooth itp itd…

No tak, tylko że ja nie chcę aby system sam dodawał jakieś swoje pliki. Chcę sam instalować sterowniki bez żadnych podkładanych przez system plików. Czy jest jakiś sposób na wyłączenie tego ?

Systemowe sterowniki nie powinny Ci przeszkadzać, przecież one i tak są zapisane w systemie. Wyłączać tego nie ma sensu, raczej i tak nie da rady. Pomyśl co by się stało jakby Windows nie zainstalował domyślnych sterowników do myszki i klawiatury? Jakbyś wtedy mógł zainstalować inne sterowniki? System instaluje sterowniki, po to żeby w komputerze działały najważniejsze urządzenia, zresztą niektórym one wystarczają i nie ma np. potrzeby instalowania dodatkowych sterowników do wielu urządzeń, bo działają dobrze na systemowych.