Auto za ok 15 000 zł

Witam :stuck_out_tongue:

forum wprawdzie komputerowe ale ludzie nie samymi komputerami żyją i napewno sporo z was ma też pojęcie o motoryzacji :slight_smile:

więc

mam zamiar kupic autko

budżet na auto wynosi 15 000 zł + opłaty .

więc gdyby ktoś wypowiedział się co by polecił w tej kwocie .

osobiście "napaliłem " się na honde civic VI generacji

ale …

za mój budżet można kupić coś z roku 2000 …

i zaczynają się schody znalazłem na motoallgero ze 3 hondy civic z roku 2000 po 13 000 - 15 000 tyś do opłat

czy nie uważacie że za tanio troche ? ;?

bo większość osób te roczniki po ok 18 000 - 20 000 tysięcy puszcza …

no ale ponoć są serwisowane w aso z dokumentacją itp itd … blacha na fotach wygląda na nie bitą wnętrza prezentują się dobrze kierownice bez żadnych obszyć maskujących

oczywiście wiadomo że raczej do mechanika bym z tym pojechał

ale jak sądzicie ?

okazja czy poprostu ktoś sprzedaje złom ?

warto sobie zawracać tym główę

bo jak by nie patrzeć musiałbym na drugi koniec polski jechać

(a to są koszta)

zastanawiałem się też nad oplem astrą 2 z silnikiem 1,6 tylko nie wiem czy 16 v czy 8 v … ponoć w 16 zaworowych lubią się paski rwać ?

a 8 zaworowy mało dymamiczny

zastanawiałem się też nad oplem vectrą B za taką kase myśle że rocznik 98 uda się wyrwać

corca C ? hm … trochę małe autko .

może focus ale znowu zawieszenie drogie w serwisie chyba

rover 25 czytałem nieco o nim i jedni chwalą a inny narzekają … coż jak zawsze

ale jednak firmy już niema a na części trzeba czekać dzień dwa …

prosiłbym o wasze opinie bo już niedługo wybieram się na zakupy (2 tygodnie)

author_vision , może Punto II, silnik JTD, oszczędny. > http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3179160

punto punto … jakośc fatalna :stuck_out_tongue:

jeździłem takim i potrafiła gałka od skrzyni biegów odpaść podczas zmiany …

generalnie fiatom mówie nie .

choćby i z powodu kretyńskiego umieszczenia włącznika świateł …

żaden kłopot w nich włączyć długie podczas włączania kierunkowskazu

i ta jakość a raczej jej brak …

pękające obudowy alternatora … grrrr :stuck_out_tongue:

a jeszcze dodam że punto fatalnie się prowadzi :?

ideałem byłoby BMW ale to ze 30 tyś ;/

jechałem kiedyś 320 mmmm świetne auto !

author_vision to może wspomniana przez Ciebie Corsa C, roczniki dosyć młode, wygąd też jeszcze nie jest archaiczny.

author_vision przejrzyj TO

popula

dałeś linka tylko do ofert z ogłoszeniami a mnie interesują konkretne modele

nie myśl sobie że nie szukałem od kilku dni siedze w sieci i szukam czytam opinie testy i mam mętlik w głowie tylko ;/

najbardziej brakuje mi opini ludzi którzy posiadają konkretne auto …

http://www.allegro.pl/item224978478_bmw … ekny_.html

:slight_smile:

też mi siew podobają, patrz na progi bo lubiały w tym modelu rdzewieć

u mnei w leblagu ogromny problem z częściami i drogie

i tego sie trzymaj

tanie części a pasek bez napinacza o ile sie nie mylę, więc bezkolizyjnie i jak sie zerwi to zero szkód dla silnika. zreszta nie słuchaj głupot, pasek sie wymienia i trzeba tego pilnować tak jak olej

uda sie jak najbardziej, pierwszy lepszy lokalny przykład. mój brat miał vectre A i był bardzo zadowolony, tanie części, super wytrzymałe silniki tylko blacharka słaba niecynkowana,. teraz ma vectre B i też zadowolony

http://www.portel.pl/dzial.php3?id_dz=7 … at3=0&ns=1

Złączono Posta : 20.08.2007 (Pon) 11:24

a corolla? tylko że wyłącznie 3-drzwiowa bo 5-cio wygląda strasznie szkaradnie. za ta kase dostaniesz rocznik 98-2000 bardzo dobrze wyposazony 1.6 110km

Na stronie do której podałem link, wprowadziłem zakres cen do 15000 zł i roczniki 2000-2001, jedynie dla orientacji. Moje osobiste zdanie jest takie, że powinieneś szukać aut niemieckich. W przypadku wielolatków liczy się łatwość i cena usuwania awarii. Miałem japończyka i powiem Ci, że naprawa a w szczególności części, to duży koszt. Chcesz kupić coś w dobrym stanie i nie przepłacać, to szukaj za zachodnią granicą. Trudno jest wskazać konkretny model, bo to Twoje emocje i tak decydują o wyborze.

kieca1991

jestem zakochany w E46 :stuck_out_tongue: E36 średnio mi się podoba ale tez prowadzi się super :stuck_out_tongue: ale na BMW przyjdzie czas … :stuck_out_tongue:

tak 1,6 8 zaworowy jest bezkolizyjny z tym że właśnie mam obawy co do dynamiki a autem nie będe tylko po mieście jeździł :stuck_out_tongue:

to wiadome …

zaraz po kupnie mam zamiar to zrobić no chyba że ktoś udokumentuje mi ostatnia wymiane i będzie ona niedawno (ale wątpliwe to )

tak to bolączka chyba wszystkich opli … (przynajmniej tych starszych)

hm … w sumie jakoś niemyślałem o toyocie ale chyba pomyśle bo w sumie dobre auta …

znajomy miał carine po 350 tyś km (auto firmowe) i nawet oleju nie brała

Złączono Posta : 20.08.2007 (Pon) 11:33

właśnie staram się nie kierować się emocjami

inaczej bym brał BMW :roll: celice :roll: albo eclipse :roll: :stuck_out_tongue:

chciałbym jak najmłodsze i jak najmniej kłopotliwe auto … z wyglądem jakoś się pogodze :slight_smile:

to prawda

a tu się nie zgodzę bo lepiej wymieniać rzadziej niż częściej ciągle coś. ja bym unikał francuzów i fiatów. fordy różnie, focus - super auto, super sie prowadzi, bardzo dynamiczne, super zawieszenie.

nie kieruj sie też tym, że niemieckie to od razu części tanie. tanie to są do staroci typu golf II czy vectra A, czy audi 80. z golfem 4 czy audi a3 jest już jazda z ceniami bo to już inna technologia wykonania i już nie jest tak wesoło z częściami po atrakcyjnych cenach do nich.

ogólnie unikiaj volvo, saab i rover - chyba ze mieszkasz w dużym mieście bo częsci rogie i problemy z dostępnością

nie bałbym sie brać civica czy corolli np. ważny jest przebieg samochodu a te ciągane z niemiec maja na ogól strasznie duże przebiegi - o ile jeszcze nie zaniżone przez sprzedających :twisted:

zastanawiałem się nad audi a3 lub a 4 ale byłoby to już ponad 10 letnie auto

pozatym znajomy taxi driver kupił a4 na taxi z 95 r i po trzech miesiącach musiał władować w niego pare tysięcy bo zawieszenie poszło klima … więc ja dziękuje niestać mnie na takie wydatki :slight_smile:

no ja najbardziej obstaje za hondą civic ale

:roll:

Złączono Posta : 20.08.2007 (Pon) 11:44

wiesz generalnie nie da się kupić auta które ma przebieg wiekszy niż 150 tyś . km :stuck_out_tongue:

auta 5 letnie i 15 letnie mają takie same przebiegi :roll:

dziwne nie ? :lol:

author_vision

do civiców drogie części…

Za tę kasę można dobrą corsę wyrwać (rozglądałem się za autkiem do 20 000)…

Bardzo fajne są Mercedesy A-140, albo A-170 (na dieslu).

Astre też się kupi…

Chcesz bardziej coś dynamicznego czy komfortowego :stuck_out_tongue: ?

mój kuzyn kupił a3, sliczne auto czarne tylko że jak wracał to połowy drogi z olsztyna do elbląga nie zrobił i wrócił na alwecie bo poszło cos z elektroniki i zapłacił 3 klocki prawie, przejechał się bo każdy mówił ze do niemieckich to tanie części. póxniej puknął i musiał kupic relfektor, dał kupę kasy bo to nie golf 2 że sie na szrocie za grosze kupi i części używanych pełno

ale uwzgledniłeś wyposażenie? jedna uwaga jeszcze tak naprawde to na zdjęciach nic nie widac i da sie wszystko ukryć. nie widziałeś tych samochodów naocznie więc nie wiesz w jakim sa stanie

author_vision zwróć też uwage na opony w jakim są stanie bo możesz trafic tak że od razu do wymiany bedą bo ktoś podmieni np stare z garażu a może trafisz na takie że pojeździsz 2 sezony spokojnie a opony to niemały wydatek też bo koło 600-800zł najtańsze. mój brat np w vectrrze miał nowe zimówki z kartą gwarancyjną. ważny jest tez oc czasem bo braciak kupił oc prawie na rok za 200 zł bo koles by tyle dostał z hdi zwrotu to sprzedał je bratu, koleś miał 60% zniżki a w hdi nie robia rekalkulacji składki jak w pzu

Złączono Posta : 20.08.2007 (Pon) 11:51

troszke mała i kobieca

wiesz jedno nie wyklucza drugiego, mój ojciec jeżdzi nowym accordem i wg mnie jest i dybamiczny i komfortowy a ktos może sie czuc komfortowo dopiero w lexusie

przedewszystkim mało kłopotliwego :stuck_out_tongue:

dynami jest też ważna bo autem nie będe jeździł tylko po mieście :stuck_out_tongue:

komfort … hm … właściewie każde nowocześniejsze auto jest w miare komfortowe :stuck_out_tongue:

powinno sie dobrze prowadzić :stuck_out_tongue:

to mercedes A-170 (tylko raczej w takiej cenie nie znajdziesz…), prędzej A-140

Też prawda (dużo osób tak sądzi…)

Ale mocy ma (wersja z CDI 105km) :slight_smile:

Jeżeli chodzi o niezawodność to odradzam kupno samochodów na literę F tzn. Fordów, Fiatów i francuskich :stuck_out_tongue: . Niestety nie mam z nimi najlepszych doświadczeń. Z moich doświadczeń najbardziej “trwały” samochód to Toyota Corolla. Rozumiem, że pozostawia wiele do życzenia jeżeli chodzi o wygląd, jednak jest to dosłownie samochód nie do zajeżdżenia :smiley: . Podobnie zresztą jak i parę innych japończyków. Części do nich może nie należą do tanich ale naprawdę poważniejsze naprawy zdarzają się niezmiernie rzadko. Ale to tylko moje subiektywne zdanie.

hm … słuszna uwaga !

wydawało mi się że w samochodzie z roku 2000 ABS czy też 2 x poduszka jest oczywiste …

ale jednak chyba się myliłem …

sprzedawca nic nie wspomina o poduszkach czy ABS …

przyjżałem się wnetrzu i na kierownicy niema nie ma napisu airbag …

inne hondy posiadające poduche maja ten napis … pozatym deska wygląda inaczej po stronie pasażera …

http://moto.allegro.pl/item226320170_ok … _2000.html

tutaj np widać że jest poducha

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3222962

hm … a faktycznie autko bez ABS czy poduchy to lipka troche :>

moze coś bylo zakombinowane?

Kumpel kupił sobie fajnego mercedesika (z angli)

Został przerobiony… Niestety teraz z nim sa same problemy i chce się go pozbyć…

http://www.allegro.pl/item225906292_acu … g_bcm.html

albo

http://www.allegro.pl/item226701647_sli … ic_s2.html