Autocad na leoparda


(Asskela) #1

ściagnęłam wersję próbną ze strony producenta (chyba) ale oprócz komunikatu w j. robaczków nie udało się zobaczyć nawet str startowej..

kupiłam płytkę w wiadomym miejscy, i też nie idzie tego programy zainstalować...

czy ktoś zna miejsce albo sposób w jaki można zainstalować ten program nie będąc krezusem ani informatykiem?


(goomish) #2

Można wiedzieć skąd ściągnęłaś tą wersję próbną? Ja nie byłem co prawda zbyt dociekliwy :slight_smile: ale po krótkim poszukiwaniu nie znalazłem w sumie niczego. Dostałem tylko stronkę "The Page You Requested Was Not Found" i tyle...

Anyway, jeżeli nie w ten sposób, to może inaczej. Pobierz wersję testową dla Win i odpal to pod Boot Campem albo w Parallels Desktop. Stracisz odrobinę na wydajności, ale przynajmniej można potestować czy zrobić jakiś pojedynczy projekcik na studia.


(Asskela) #3

wzięłam stąd: http://usa.autodesk.com/autocad/

a doszłam do tej strony idąc z: http://www.dobreprogramy.pl/AutoCAD,Pro ... 21028.html

co do pozostałej części Twoje wypowiedzi - to nie wiem o czym do mnie rozmawiasz....

znasz może jakiś serwis (dochodzący bo komputer jest ciężki i ja go nie przeniosę) żeby przyszedł i zainstalował (za kasę oczywiście)


(goomish) #4

Muszę się niestety powtórzyć. Linki do Mac'owej wersji AC 2011 ie działają. Nie wiem czy przypadkiem czy Autodesk celowo usunął wsparcie i próbne wersje swojego softu na wersji na Maka ale tak czy siak - nie działają.

Wracając do głównego problemu, przedstawiasz się jako kompletny laik "w te klocki", więc prawdopodobnie:

  • masz komputer z systemem leopard, wiesz o tym i celowo pobrałaś skądś jakimś cudem wersję na Maka. Jeśli tak, to pobieranie się nie udało, instalka nie ściągnęła się prawidłowo stąd te robaczki podczas próby uruchomienia.

  • masz komputer z Windowsem ale myślisz, że to leopard. Pobrałaś wersję dla Maka. Jeśli tak, to robaczki nie dziwią. Instalka jest kompletnie niezgodna z systemem, stąd zero szans na zainstalowanie tego.

  • masz komputer z Makiem (leopardem) ale przez pomyłkę pobrałaś wersję dla Windows (co nie jest takie niemożliwe, biorąc pod uwagę fakt iż wersja dla Maka jest trudno dostępna). Jeśli tak, to robaczki nie dziwią. Instalka jest kompletnie niezgodna z systemem, stąd zero szans na zainstalowanie tego.

Co do serwisu, zwłaszcza dochodzącego... Tu nie pomogę za bardzo. Przejrzyj ogłoszenia w lokalnych gazetach, kanałach reklamowych kablówek czy w internecie np. gumtree czy co tam jeszcze. Mi ciężko coś doradzić, zwłaszcza że nie mam pojęcia "skąd klikasz" :smiley:

PS. Boot Camp to składnik systemu Mac OS pozwalający uruchamiać na Macintoshach system Windows i programy na niego. Paralells Desktop służy do wirtualizacji. Czyli uruchamiania wirtualnych komputerów z działającymi na nich systemami i programami jako program w komputerze na którym te Paralellsy są uruchomione.


(Asskela) #5

mam: Wersja systemu: Mac OS X 10.6.4 (10F2117)

Wersja jądra systemu: Darwin 10.4.1

co do reszty to wszystkie podane przez Ciebie opcje są prawdopodobne...

dzięki!!