Autoinstalacja programów


(system) #1

Witam

Ostatnio dość często instaluje całe zestawy do kompa, mianowicie windows i wszystkie najpotrzebbniejsze programy. Jest jakaś możliwość żeby za jednym kliknięciem czyli jako w jeden instalator isntalowało mi sie gg, allplayer, nero, nod32, winamp, mozilla itd?

Pozdrawiam


(Cedar) #2

Co Ty z tym kompem robisz, że tak często masz reinstalki? Może watro zainteresować się jakimś programem do backupu i odtwarzać system z kopii zapasowej? A co to pytania - nie wiem czy nLite nie ma możliwości dodania dodatkowych programów do płyty ze systemem.


(system) #3

sorry źle napisałem.... Chodzi mi o znajomych, rodzinke itp.


(Cedar) #4

No to chyba nlite ma takie możliwości. http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... te+1.4.9.1

Poszukaj w sieci jak tego używać, są strony z takimi opisami.


(Chillout) #5

Jak kolega napisał wyżej rozwiązaniem jest stworzenie własnej płyty instalacyjnej przez nlite.

Instrukcja: http://www.purepc.pl/node/881

Tylko jest jeden mankament. Po jakimś czasie tak czy inaczej programu zgrane z płytka nie będą aktualne i dalej będziesz ściągał nowsze wersje tych programów przy następnej instalacji systemu. Używanie starszych wersji programów nie jest wskazane ze względu na błędy, luki w zabezpieczeniach, które są poprawiane w nowszych wersjach.


(system) #6

Ok czyli popróbuje nLitem

a osobiście, używam gg 6.0 bo te wszystkie nowe cuda mają sto pytań nie wiadomo jaką grafikę i w ogóle a po co mi to ? nero 8 bo 9 ma tysiąc zabezpieczeń i zwija się jak g..... a szybciej nie nagrywa :smiley:

dzieki za odpowiedzi


(Frog) #7

mf24 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif