Autołączenie w Dialogu

Witam. Za każdym razem gdy włączam kompuer muszę klikać w prawym dolnym rogu monitora (obok zegara) przycisk broadband connection a następnie połącz (okno z nazwą uzytkownika i chało) inaczej nie ma możliwości połączenia z siecią.

 

Czy można zrobić alby połączenie było automatyczne ?

 

(Znajmomy ma internet z netii i automatycznie łączy sie z netem, nic nie musi klikać)

 

Dzięki :slight_smile:

Hej,

 

Myślę, że ten turtorial będzie pomocny. :slight_smile:

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Widziałem że niektórzy nic nie muszą takiego robić.

Nie muszą także za każdym razem klikać połącz.

Instalowałem komuś system od nowa, następnie raz wpisałem dane do neta i za każdym razem z internetem jest połączenie automatyczne.

To był internet z netii , ja mam w dialogu ,czy to zależy od modemu/routera ?

Dodane

http://xarchiwum.pl/modem-router-zte-zxdsl-832-cii-series-4x-ethernet-i2435109434.html

Hej,

Zgadza się - po to właśnie połączenie wrzuca się do autostartu, by nie było konieczne klikanie. Można też posłużyć się programem Auto Connect, który też służy do nawiązywania automatycznego połączenia z siecią.

Tak, jeśli mamy do czynienia z routerem, to połączenie jest automatycznie nawiązywane przez urządzenie i nic nie trzeba klikać. Modemy podłączane do karty sieciowej (portem RJ-45) też najczęściej łączą się automatycznie. Jedynie modemy z interfejsem USB bez dodatkowego oprogramowania potrzebują klikania przycisku połącz.

Pozdrawiam,

Dimatheus

I właśnie przez interfejs USB prawdopodobnie kolega ma podłączony modem. Bardzo możliwe, że modem ma też port RJ-45 (przynajmniej w Multimedii spotkałem się z taką Motorolą). Polecam sprawdzić z tyłu modemu jakimi portami dysponuje lub podać nam tutaj model urządzenia.

Po skonfigurowaniu połączenia PPP przed zalogowaniem się do sieci wystarczy wejść we właściwości i zaznaczyć opcję Połącz automatycznie.

Tutaj też masz opisane jak skonfigurować automatyczne połączenie http://forum.dobreprogramy.pl/temat/336031-autostart-internetu-pppoe-w-windows-vista7/