Automatyczna aktualizacja aviry

Witam. Mam problem z nową Avirą Free (wersja 10.0.0.567). Nie chce mi automatycznie pobierac aktualizacji. Robiąc to ręcznie, nie ma żadnych problemów - od razu łączy sie z serwerami i pobiera aktualizacje.

Podejrzewałem ze zapora blokuje mi proces automatyczny, jednak wypróbowałem 3 zapory (w kazdej dodawałem procesy aviry do zaufanych aplikacji) i nic sie nie poprawiało.

Jedno, co mnie zaciekawiło, to w chwili uruchamiania systemu (xpsp3) w trayu ukazuje sie na chwilę czarny trójkącik - w jego popupie ukazuje sie informacja Avira Antivir - restore message. czegos takiego nie miałem w poprzednich wersjach

Ja z kolei miałem podobny problem, ale z poprzednim wydaniem Aviry, z najnowszym wydaniem sprzed paru dni tego problemu się pozbyłem, sam nie wiem co oni wyprawiają. Nie jest to raczej Twoja wina ani firewalla, tylko samego programu i myślę że nic nie poradzisz, zresztą nie jest to chyba takie uciążliwe bo raz na dzień można manualnie zaktualizować :wink:

dzisiaj przy pierwszym właczeniu kompa avira sama od razu sie zaktualizowała. Dziwne, bo od ostatniej “recznej” aktualizacji nie robiłem nic w kompie ważnego, zadnych instalacji, deinstalacji, czyszczeń systemu… cuda :slight_smile:

A serio - zobaczę jak dalej się bedzie odbywać ta automatyczna aktualizacja, czy był to jakiś przebłysk, czy juz bedzie dobrze