Automatyczna praca makro dla windows

(gaijin) #1

Cześć. Ostatnio styknąłem się z problemem przeniesienia części kontaktów z Microsoft Outlook 2013 win10 do Outlook Express na windows xp. Przenosząc kontakty do folderu zauważyłem iż w 2013 zapisuje je w formacie .msg natomiast express potrzebuje w formacie vcf. Są jakieś programy konwertujące ale płatne.

Wykonanie zadania polegało na uruchomieniu w windows xp kontaktu w formacie msg zapisaniu jako i zmiana formatu na vcf, zamknięcie i następny.

Stąd moje pytanie. Da się zrobić coś w rodzaju excelowego makro aby wykonał mi "komputer" powyższą operację na każdym kontakcie czyli: otwórz, zapisz jako, zmień format, zapisz, zamknij, next... Proszę o sprawdzone rozwiązania.

Dziękuję za podpowiedzi.

(technik informatyk) #2

Tutaj masz opisany Exportowanie do różnych plików

https://support.office.com/pl-pl/article/Eksportowanie-kontaktów-z-programu-Outlook-10f09abd-643c-4495-bb80-543714eca73f
Tutaj musisz rozwinąć pierwszą “opcje” czyli naciskasz na “Eksportowanie kontaktów do pliku csv lub pliku programu Excel” pojawi się opis tego co masz zrobić. Fakt tutaj możesz tylko importować z “.vcf” ale za to masz “.csv”. a w outlook express musisz naciśnąć “plik” -> “importuj” -> “inna książka adresowa” i tak na dole masz “plik tekstowy )w formacie CSV)”

(gaijin) #3

Nie działa, sprawdzałem, dodawał śmieci bez adresów, pozatym ja chcę tylko jedną grupę dodać a nie zamieniać aktualną.