Automatyczne łączenie internetu ze startem systemu?

Witam

Tak jak w temacie

Jak to zrobić

Znudziło mi się za każdym uruchamianiem komputera klikane połącz

Z góry dziękuje za pomoc

Pozdrawiam

Połączenie za pomocą modemu ADSL ? Jeśli tak to wypróbuj AutoConnect http://shider.pl/AutoConnect/AutoConnectSetup0131.exe u mnie spisuje się dobrze.

Pozdrawiam

Przykładowo kablówka to też (A)DSL :wink:

Co do reszty tego co napisałeś to się zgadzam - bez problemu działa chyba ze wszystkimi sieciami działającymi na liniach telefonicznych a do tego posiada kilka ciekawych opcji dodatkowych.

Jeśli jednak użytkownik nie chce instalować dodatkowych programów, to można skrót do utworzonego połączenia sieciowego wrzucić do autostartu.

Dużo prostsze i nie wymagające żadnej instalacji rozwiązanie.

Ta mam ADSL

a jak mówisz dodać do autostartu ??

To bardzo ogólne określenie. Neostrada lub Netia? Kablówka to też (A)DSL ale najczęściej inna zasada konfiguracji połączenia

Jeśli to Neostrada lub Netia i masz już ręcznie utworzone połączenie internetowe, to wchodzisz:

Panel sterowania - Połączenia sieciowe i internetowe - Połączenia sieciowe. Następnie interesujące Cię połączenie wyciągasz np. na pulpit, łapiesz je myszką i wrzucasz w “Menu Start” - “Autostart” - podałem dla XP, w innych systemach jest bardzo podobnie.

Neostrade

I zrobiłem tak jak mówiłeś

I jak, działa? Czasami, jak pamiętam (od dawna tego nie używam) ten sposób startu się nie sprawdzał, jeśli u Siebie też będziesz miał problem, to użyj Autoconnect - ma np. ułatwione wznowienie połączenia w celu zmiany IP.

w autostart nie działa

i tym programem też nie