Automatyczne łączenie z netem.. Neostrada


(Zuk2005) #1

Witam! Zastanawiam się czy jest możliwość ustawienia w Viście, żeby po uruchomieniu systemu, automatycznie łączyło się z netem...

Może jakiś program?

P.S. AutoConnect nie działa dobrze na Viście


(Skwaro) #2

Start > Połącz Z > Klikasz na wybranym połaczeniu PPM > właściwości > zakładka Połaczenie i zaznaczasz trzy opcje: połacz automatycznie itd.

Mam nadzieję, że o to chodzi. :slight_smile:


(goomish) #3

Na XP działało takie polecenie:

rasdial "Internet ADSL" login@neostrada.pl hasło

wrzucone do autostartu albo do harmonogramu zadań.

"Internet ADSL" to nazwa połączenia Neostrady (podpis pod ikonką)

Wspominam o XP, bo "mignęła" mi gdzieś informacja, że na którejś tam Becie Visty nie było można poleceniu rasdial podać hasła jako parametru. Nie wiem jak jest w wersji finalnej.


(Zuk2005) #4

free_roscoe U mnie niestety nie ma takiej opcji.

goomish mniej wiecej rozumiem o co Ci chodzi :smiley: Ale mam to wrzucić w formie skrótu ? Czy jak?


(goomish) #5

W autostarcie - w formie skrótu. Do harmonogramu - w okienko 'Polecenie do wykonania' wklep podany wyżej Kod. Tylko nie zapomnij odhaczyć opcji (w harmonogramie) oczekiwania na aktywne połączenie internetowe. Trochę by było głupio czekać na wykonanie zadania mającego łączyć z internetem na połączenie z internetem :smiley:


(Zuk2005) #6

goomish Dzieki Wielkie! Działa!


(Chamlet) #7

Mozna wrzucic skrót połączenie np. w moim przypadku Neostrada do Start>Wszystkie Programy>Autostar ale przedym otworzyć Właściwości Połaczenie Neostrada>Opcje i odchaczyc "Monituj nazwę użytkownika, hasło i certyfikat itp" i "Monituj o numer telefonu".

Aby np. nic się nie pojawiało można równiez odchaczyć "Wyświetl wskaznik postępu w trakcie połączenia".


(Zuk2005) #8

Martin1984r Probowalem tak robic.. ale nie działa.


(Chamlet) #9

Do Zuk napisz czy to jest neostrada i jak ustaliles polaczenie telefoniczne. Dziala napewno tak na Home Premium 32 bit! !!

Złączono Posta : 08.03.2007 (Czw) 20:22

Moze zaszybko chcesz, bo to działa ale umnie okolo minuty po pojawieniu sie pulpitu jest net.

Złączono Posta : 08.03.2007 (Czw) 20:27

Zrob połaczenie według tego http://portal.centrumxp.pl/forums/thread/330471.aspx nazwij go np. Neostrada a pozniejwrzucic skrót połączenie StartWszystkie ProgramyAutostar ale przedtym otworzyć Właściwości Połaczenie NeostradaOpcje i odchaczyc "Monituj nazwę użytkownika, hasło i certyfikat itp" i "Monituj o numer telefonu".

Złączono Posta : 08.03.2007 (Czw) 20:32

Albo urzyj tego programu do automatycznego łaczenia, http://www.download.com/CiDial/3000-2155_4-3293014.html


(Zuk2005) #10

Martin1984r Mam tak skonfigurowane polaczenie... i mam do niego skrot na pulpicie, ktory dziala normalnie. Kopiuje ten skrot do autostartu ale po uruchomieniu komputera nic sie nie dzieje... :slight_smile:


(Chamlet) #11

Dziwna sprawa, no nie wiem trudno stwierdzić. Umnie działają.


(Sp186d23) #12

Ja to tobie polecam uaktualnić system jak w xp nie nie wiem czy w vista jest ta opcja ale w xp była że jak wkładasz płytke dajesz na instaluj i tam było uaktualnij .... to coś w rodzaju instalacji ale wszystko pozostaje takie jakie było ....w xp z 2 razy mi sie to nie udało nie wiem jak w vista ale sprubuj

Złączono Posta : 16.03.2007 (Pią) 14:16

pobierz program AutoConnect łączy automatycznie Cię z netem jak włączysz kompa....sam używam i mam neostrade..jestem z tego zadowolony :=)