Automatyczne łącznie się z internetem (radiówka)

Witam

Chciałem by win7x64 automatycznie łączył sie z internetem który pobieram z radiówki(bezprzewodowo).Juz przy uruchamianiu nie łączy sie tylko musze sam z listy dostępnych sieci kliknąć “połącz”. Jak wchodzę w Panel sterowania->Opcje internetowe->Połączenia to tam jest niby “ustawienia połączenia telefonicznego…” ale okno jest puste, a kiedy kliknę dodaj wyskakuje okno “połączanie z internetem” i jest opcja “bezprzewodowa” no ale jak kliknę do wyskakuje mi z paska “obecnie połączono z” z spisem dostępnych sieci.

Dzięki za pomoc

A nie ma na tej liście checkbox’a “Połącz automatycznie” ?

Wpisałeś odpowiednie dane w Protokół internetowy (TCP/IP) czy to jest niepotrzebne ?

Kliknij na ikonkę “Połączenie” w tray`u --> Właściwości

–> zaznacz Protokół internetowy(TCP/IP) -->Właściwości --> wpisz odpowiednie dane z umowy - OK - OK.

kliknij aby powiększyć:

waciwoci.th.jpgprotokinternetowy.th.jpg an682_DNS.jpg

Puste pola muszą być wypełnione, podałem puste ponieważ nie chciałem podawać swoich danych.

To samo możesz zrobić w Start – Panel sterowania – Połączenia sieciowe…

Jeżeli automatycznie to zaznacz tak jak na p/n screenie:

jx105_adres.jpg

Dodatkowo:

Start – Panel sterowania – Opcje internetowe – zakładka Połączenia – Ustawienia sieci LAN

– zaznacz Automatycznie wykryj ustawienia - OK - Zastosuj - OK.

ustwieniasiecilan.th.jpgautomatyczniewykryjusta.th.jpg

Również mam radiówkę (lokalną), niedawno musiałem wpisywać wszystkie dane a obecnie wystarczy zaznaczyć:

  1. Użyj adres IP automatycznie.

  2. Użyj adres serwera DNS automatycznie.

(adresy DNS możesz zmieniać)

  1. OK.

Zależy od dostawcy internetu.

W razie dalszych problemów proponuję kontakt z dostawcą i powinni wyjaśnić/pomóc w tej sprawie :wink:

to co napisałeś już miałem ustawione, jak miałem xp to win wykrywał sam,a teraz mam win7 i coś nie chce