Automatyczne oprużnianie TEMP'a w Win XP

Cześć, co zrobić żeby windows xp automatycznie usuwał wszystkie pliki tymczasowe z TEMP’a ? Oczywiście nie chodzi mi o tego TEMP’a z C:/Windows ( bo w nim się nic nie zbiera), ale o tego drugiego , znajdującego się w C:/Documents and Settings… … Ustawienia lokalne.

Tu się zbiera sporo śmiecia którego trzeba usuwać ręcznie, jak ktoś wie jak to zautomatyzować to niech powie :wink:

Z góry dziękuję!!

Polecam niewielki, darmowy i niezwykle pożyteczny program firmy UnH Solutions -

IE Privacy Keeper. Oto adres do downloadu: http://files.unhsolutions.com/IEPrivacyKeeper.exe

Kiedy już uruchomisz program, zaznacz w zakładce Internet Explorer opcję

“Temporary Internet Files” oraz w zakładce System “Windows Temporary Files”.

Teraz tylko wystarczy nacisnąć poniższy przycisk “Clean Up Now!” i już czysto. :smiley:

Jeśli chcesz wykonywać te czynności automatycznie, przejdź do zakładki Options i zaznacz interesujący Cie wariant pracy, np. auto-oczyszczenie podczas wyjścia z IE, albo przy uruchomieniu komputera. Do wyboru, do koloru.

Pozdrawiam i życzę przyjemnej pracy z programem!

Dla NUKEM wydaje mi się, że chodzi o katalog TEMP, który jest zaraz nad Temporary Internet Files. Rzeczywiście w katalogu TEMP zbiera się dużo plików po instalacji programów i uruchamianiu różnych aplikacji. Ja usuwam to ręcznie co jakiś czas. Pliki tworzone w katalogu TEMP są potrzebne na czas działania aplikacji.

Pozdrawiam

sorki ale nei znalazłem żadnego tempa w document and settings, mozecie mi podać dokłądną ścieżke ??

PS

Ja zrobiłem skrót do tempa ( tego windowsowego ) na pulpicie i co ajiś czas usuwam :smiley:

W Documents and Settings u każdego użytkownika w Ustawienia Lokalnych. Każdy użytkownik ma tam swój TEMP i Temporary Internet Files. Są to katalogi ukryte więc trzeba włączyć pokazywanie plików ukrytych i systemowych.

Np. mam konto swoje z uprawnieniami administratora i z tego konta instaluję programy, w związku z tym pliki tymczasowe są u mnie w mim profilu użytkownika w katalogu TEMP.

Tak się składa, że mam kilku użytkowników wpisanych na swoim kompie i oni mają konta z ograniczeniami.

Jeżeli jest tylko konto admina to pliki pewnie bedą w TEMP w Windows.

Pozdrawiam

Jest to TEMP ukryty. Jeżeli chcesz go zobaczyć, musisz ustawić np. w Total Commanderze opcję wyświetlania ukrytych plików.

Documents and Settings -> *JanKowalski -> Ustawienia Lokalne -> Temp

*Twoja nazwa użytkownika