Automatyczne restartowanie?!

Pomocy! Mój komputer automatycznie się restartuje!

Mam Windows XP. Wczoraj skanowałam go programem mks_vir (skanowanie przez internet) i program ten usunął 20 zawirusowanych plików/programów, w tym coś, co wyświetlało się w menedżerze zadań w zakłdace “Procesy” pod nazwą WirTskMgr (albo jakąś zbliżoną, komunikat o usunięciu przeczytałam raczej pobieżnie). Od tego momentu po włączeniu komputera w trybie normalnym, gdy próbuję uruchomić jakiś program lub gdy nie klikam na nic przez około minutę po uruchomieniu, komputer się automatycznie restartuje.

Nie mogę otworzyć menedżera zadań, panelu sterowania, dokumentów, przeglądarek plików, internetu, odtwarzaczy muzyki, gier… Jedyne, co się otwiera to polecenie “Uruchom…” . W trybie awaryjnym komputer działa normalnie, lecz przy wybraniu “Ostatnia prawidłowa konfiguracja systemu” przy uruchamianiu problem dalej się pojawia. Występuje niezależnie od nazwy zalogowanego użytkownika.

Nie wiem co z tym zrobić, a nie znam się zbyt dobrze na komputerach - jeśli coś napiszecie to proszę o odrobinę łopatologii!

zapewne pojawia się u ciebie bluescreen lecz komputer automatycznie się resetuje więc zrób tak:

PPM na Mój komputer> właściwości > zakładka “Zaawansowane” > “Uruchamianie i odzyskiwanie” … “ustawienia” > zaznaczasz “Zapisz zdarzenie do dziennika systemu” i odznaczasz “Wyślij alert administracyjny” oraz “Automatycznie uruchom ponownie”. Następnie możesz jeszcze w “Zapisywanie informacji o debugowaniu” wybrać z listy “brak”.

i podaj dokładnie jaki błąd wyskoczył