Automatycznie łączenie z siecią - dostęp do bazy kluczy

Witam :slight_smile:

Mam Ubuntu 10.10

I mam jedno pytanie. Czy można coś zrobić, aby podczas każdego ponownego uruchomienia łączył się automatycznie z siecią WI-FI i przestał prosić o dostęp do bazy kluczy ?

Czy jedynym rozwiązaniem, jest wstawienie pustego hasła dającego dostęp do bazy, a może jest jakieś inne rozwiązanie ?

Dziękuję za pomoc.

Usuń Network Managera i zainstaluj WICD.

Po co? Tak poza tym to nie jest rozwiązanie problemu, a jego obejście.

Możesz ustawić puste hasło, można też tworzyć osobne profile albo możesz też wyłączyć całkowicie bazę kluczy, wtedy będzie Cię pytało o hasło roota za każdym razem, aby system nie pytał o hasło roota, w ustawieniach sieci zaznacz opcję Dostępne dla wszystkich użytkowników wówczas system nie będzie pytał o hasło i będzie łączył z siecią automatycznie.

Pozdrawiam!

Dzięki roobal za pomoc :wink:

Ustawiłem dostępne dla wszystkich użytkowników :slight_smile:

Ale ta zmiana spowodowała to, że teraz Empathy przy uruchomieniu krzyczy o dostęp do bazy kluczy :confused:

Bazę kluczy wyłączyłeś, ustawiłeś puste hasło czy stworzyłeś osobny profil dla Network Managera? Za czasów jak testowałem Empathy, nigdy nie pytało o hasło do bazy.

Pozdrawiam!

Bazy kluczy nie ruszałem, tylko zaptaszkowałem w ustawieniach sieci, że Dostępne dla wszystkich użytkowników.

Ale już znalazłem wyjście, ustawiłem puste hasło w bazie i już nie chce, żeby mu wpisywać.