Autoodtwarzanie płyt


(Pawel Ania) #1

witam

mam bardzo ciekawy problem

otórz chciałabym aby płyty otwierały mi się automatycznie (a nie przez mój komp...)

jest mi to potrzebne w zwiazku z tym że przeważnie korzystam z programów na płytach (otwierających się automatycznie), ale mniejsza o to.

oczywiście wiem jak to zrobić:start, uruchom, gpedit.msc jednak gdy użyje tego polecenia wyskakuje mi komunikat że nie udalo się otworzyć zasad grupy, byc może nie masz odpowiednich praw

sęk w tym, że ja mam te uprawnienia, jestem zalogowana na koncie administratora i kiedyś mogłam otwierać zasady grupy (dopóki przed kompem nie usiadła moja siostra :-x )

zdaję sobie sprawę, że zapewne bez zasad grupy nic nie wskuram dlatego proszę pomóżcie co mam zrobić aby wróciło do normy


(adam9870) #2

Czy wersja Windowsa XP, którą posiadasz to Professional ?? Jeśli nie to chyba będziesz musiał zapomnieć o gpedit.msc ponieważ to działa chyba tylko pod wersją Pro.

Jeśli masz jednak wersję Pro to może spróbuj FIX'a podanego przez De Niro:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 914#713914

Ewentualnie możesz sprawdzić taką ewentualność: start => uruchom => mmc => Plik => dodań/usuń przystawkę => Dodaj => I tutaj znajdź Edytor obiektów zasad grupy lub Zasady grupy i dalej tylko potwierdź. Jednak prawdę mówiąc wątpię w ten sposób.


(Pawel Ania) #3

po dodaniu do rejestru:

Utworzenie przystawki nie powiodło się

Przystawka nie jest utworzona, może nie być zainstalowana właściwie.

Nazwa: Edytor obiektów zasad grupy itd

mam XP-ka Pro

i co teraz??