AutoPlay Menu Builder - co nagrać na płytę?

Witajcie. Mógłby mi ktoś napisać co należy nagrać na płytę, aby mieć w pełni sprawne menu. Dzięki z góry.

Witaj !!

A możesz bardziej zidentyfikować problem, bo nie wiem, jak Ci pomóc…

Tworząc menu za pomocą AutoPlay Menu Builder wybierasz konkretny folder, w którym tworzone są pliki potrzebne do odpalenia przygotowanego autostartu. W folderze tym najlepiej zapisać też wszystko, co chcemy umieścić na płytce, do której chcemy przygotować Autostart. Gdy wszystko jest gotowe w programie klikamy zapisz i w zdefiniowanym wcześniej folderze jest już wszystko, co potrzebne. Następnie nagrywamy całą zawartość folderu na płycie CD/DVD, oczywiście z pominięciem folderu, w którym wszystko było tworzone…

Z pozdrowieniami

Dimatheus

Ja mam narazie tak. Na pulpicie miałem folder “Menu płyty”, a plik i (w tym przypadku są to archiwa) mam umieszczone w katalogu “Pliki/archiwa” także na pulpicie. Czy teraz wystarczy “tylko skopiować” katalog archiwa do katalogu “Menu płyty” i wszystko będzie pasowało? Jednym słowem jak tworzymy menu to w przykładowym folderze “Menu płyty” powinienem zamieścić grafikę, wskazane archiwa itd. a potem nagrać zawartość folderu na płytę tak?

Hej, hej !!

To zależy od tego, jakie tworzyłeś menu - czy na przykład dodawałeś odnośniki do folderów z poszczególnymi archiwami, etc. Jeśli nie - będzie działać.

Generalnie zasada jest taka. Tworzysz folder, do którego wrzucasz wszystko, co chcesz umieścić na płycie. Oczywiście wcale to nie oznacza, że w tym głównym folderze nie mogą znajdować się kolejne foldery, gdyż mogą. :slight_smile: Gdy masz już wszystko, tworzysz menu, zapisujesz, wypalasz - i gotowe…

Z pozdrowieniami

Dimatheus

Dimatheus zamotałem się już. Taka powinna być kolejność:

1.Stworzyłem folder “menu płyty”

2.Do tego folderu wrzuciłem folder archiwa (w środku znajdują się już tylko archiwa) i folder grafika (w nim są pliki graficzne)

3.Tworze sobie z tych plików graficznych menu

  1. W programie ( zakładka akcja na np. tekście) wybieram Uruchom program i wskazuje jedno z archiwów w folderze archiwa.

5.Po kliknięciu na przycisku test wszystko działa

6.Nagrywam na płytkę zawartość katalogu “menu płyty”, czyli katalog archiwa, grafika i pliki stworzone przez program AutoPlay Menu Builder.

W takim układzie wszystko działa zgadza się?

arlid !!

Dokładnie tak !!

Z pozdrowieniami

Dimatheus