Autostart połączenia z internetem

Witam.

Mam problem - łączę się z siecią za pomocą adaptera usb, który łączy się z routerem w sąsiednim pokoju - a ten z kolei z internetem.

Router ma swoją aplikacje w autostarcie - ale dostęp do internetu mam dopiero po około 100 sekundach od załadowania całego systemu + autostart. Wszystko jest załadowane, a “połączenie sieci bezprzewodowej” włącza się dopiero około 2 minut po wszystkim innym.

Tak więc - co można zrobić, aby połączenie z internetem włączało się zaraz po starcie systemu, tak jakbym zamiast adaptera używał zwykłęj karty sieciowej i kabla…

(mam windows xp sp2 - przy czym service pack był zintegrowany na płycie instalacyjnej windows’a)

Z góry dzięki za pomoc… :?

Proszę zmienić temat na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

@tehaiks czy możesz pokazać screena dotyczącego Menadżera urządzeń a dokładniej adaptera USB :?:

b20bc7b074c6d41fm.jpg


17ccbff1602a0029m.jpg

dobrze teraz wejdź do zakładki szczegóły, gdzie wyszukaj pozycje Usługi następnie widoczną usługę wpiszesz do komendy, start-> uruchom-> cmd

ta komenda ma za zadania włączenie adaptera USB na automatyczne, gdzie standardowo jest Ręczenie.

P.S

Tak na marginesie masz nie zainstalowane wszystkie sterowniki, które są oznaczone żółtym znakiem zapytania ?

Probowałem tak jak podajesz, próbowałem również ustawić opcje “boot” zamiast “auto” - bez skutku.

Cały czas mam ten sam problem :/…

a czy próbowałeś usługę “Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej” ustawić na automatyczną :?:

start-> uruchom-> CMD

Hmmm, właśnie spróbowałem - i dalej to samo…

…tyle tylko że teraz zauważyłem że połączenie włącza sie zaraz po starcie systemu na 3-4 sekundy - potem się wyłącza - i znowu trzeba czekać 2 minuty … :evil:

Jeszcze jakieś pomysły ? :?

a jak połączenie masz skonfigurowane ręcznie czy automatycznie :?:

Wszystko jest przydzielanie automatycznie…

a spróbuj skonfigurować połączenie ręcznie, żebyś wiedział jakie adresy bramy, maski etc użyj komendy ipconfig /all , gdzie następnie wyłącz usługi Klient DHCP, Klient DNS.

Jeżeli będzie coś nie tak z połączeniem, to powróć do automatycznego przy czym włącz w/w usługi.

Jeszcze jedna sprawa sprawdź, co pokazuje podgląd zdarzeń, start-> uruchom-> eventvwr.msc

Wow… Dziwne…

Bez caego konfigurowania ręcznego, okazało się że są nowsze sterowniki do adaptera. Sciągnąłem - zainstalowałem…

…i działa !

Połączenie jest aktywowane odrazu po boocie systemu… :slight_smile:

Dzięki za pomoc De Niro ! :slight_smile:

Pozdrawiam

czy Twój net jest skonfigurowany ręczenie :?: