Autostart programów

(Ziem) #1

Witam!!

Mam problem:

Czy jest taka możliwość zrobić żeby programy uruchamiały się podczas startu komputera?? Bo denerwuje mnie to, że musze zawsze czekać na uruchomienie się programów gdy widzę już pulpit i chcę zacząć prace.

Prosze o pomoc!!

(sdar) #2

Wstaw program do grupy Autostart w menu Start->Programy->Autostart

Oczywiście spowoduje to uruchomienie programu zaraz po uruchomieniu Windows, bo wcześniej uruchomić nic nie da rady :wink:

(inż. Piniol) #3

Start -> Programy -> Autostart

(El Presidento) #4

Tak jest taka mozliwośc:

Albo ustawiasz to w samych programach, albo dodajesz skrót aplikacji do Autostart(Start-Wszytskie Programy)

Albo tworzysz regułe programem:

(Ziem) #5

Aha czyli jak wsadze do autostartu to gdy pokarze się pulpit odrazu będe mógł zacząć prace??

(fiesta) #6

Na samym pulpicie to raczej nic nie zrobisz, będziesz musiał poczekać na uruchomienie się programu. A czas tego zależy od posiadanego sprzętu ilości uruchamianych programów, stanu systemu itd.

(sdar) #7

Tzn, że zaraz po załadowaniu Windows, zostanie uruchomiony odpowiedni program. Z resztą przetestuj i zobacz jak to działa :wink:

(Ziem) #8

Ok tak myślałem że nie przyśpiesze tego no nic :stuck_out_tongue:

Aha właśnie ostatnio usunołem Corela i PestPatrola, i tu problem:

1. Gdy klikne 2x na zdjęcie zaczyna się włączać Corel (choć go nie ma) i wyświetla mi komunikat

W tym folderze gdzie jest zdjęcie tworzy się folder: Factory_Setting

1. Następnie gdy klikam na jakiś folder ppm i widze tam: Scan Director with eTrust PestPatrol.

Co jest, jak to zlikwidować??

(sdar) #9

Przeczyść rejestr np. programem JV16: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=178

lub RegCleaner: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=177

(Ziem) #10

Czyściłem i nic :frowning:

Wywaliłem wszystko co związane z Corelem i PestPatrolem w rejestrze i dalej to samo się pojawia...

(sdar) #11

Przy czyszczeniu rejestru tymi programami wywal wszystko co one wskażą a nie tylko to co wydaje Ci się "związane" z Corelem i Pest Patrolem.

Usunięcie programu przy pomocy dodaj/usuń programy lub wewnętrznego unistallera a potem dokładne przeczyszczenie rejestru jednym z wymienionych programów powinno załatwić problem

(Ziem) #12

Ok, zrobie jak mówisz i zobaczymy :smiley:

(Piti Dto) #13

Start/Uruchom ----> tam wpisz: regedit . Tym samym dostaniesz się do edytora rejestru i tam możesz usuwac co chcesz (ale bez przesady). Jednak jeśli masz windows xp to mozesz ustawić to bardzo prosto. Otwierasz właściwości jednego pliku, ktory jest odpalany przez corela i ustawiasz domyślny program przez ktory mają być otwierane pliki tego typu.

(Ziem) #14

:o Bardzo ci dziekuje za twoją rade, teraz wszystko fajnie śmiga :stuck_out_tongue:

A czasem co do tego PestPatrola niema rady??