Autostart. Start explorera po określonym programie

(Asty1988) #1

Witajcie.

Muszę skonfigurować system (Windows XP) w taki sposób by po zalogowaniu się określonego usera, uruchamiał się określony program, a cała reszta programów spokojnie "czekała" aż działanie tegoż programu zostanie zakończone (nieważne w jaki sposób, ale zakończone).

Programów w autostarcie nie ma wcale (poza systemowymi - explorer.exe, i usługi) oraz tym moim programem. Na razie jest to jedyny program startujący przy logowaniu, i napisany jest w taki sposób, że po włączeniu zakrywa cały ekran i czeka na wprowadzenie danych. Po zamknięciu go można normalnie pracować, lecz w miarę używania kompów zacznie sie syf w systemie, więc program się będzie włączał, wolniej, i wolniej, a mnie chodzi by startował jako pierwszy. Czy pomoże tutaj ustawienie programu by domyślenie startował np z priorytetem "wysokim" lub "czasu rzeczywistego"? Ewentualnie jakieś inne pomysły? Ewentualnie jak zmusić explorera by startował później niż mój program (np 20 sek - wystarczy)

(Cosik Ktosik) #2

Takie coś wystarczy: http://www.idg.pl/ftp/pc_11754/Startup. ... .2b85.html ?

(Asty1988) #3

nie do końca pomaga, bo faktycznie ustawia opóźnienie startu innych programów, ale.. nie pozwala opóźnić startu explorera, ale dobry początek już jest :slight_smile:

(Cosik Ktosik) #4

Możesz w programie Autruns (w zakładce, chyba logon) wywalić explorer.exe i uruchomić go w autostarcie, z opóźnieniem. Ale tego nie próbowałem i nie wiem, czy zadziała.