Autostart

Czy ktoś wie co mam zrobić aby płytka po włożeniu do napędu uruchomiła się samoczynnie? Niezależnie od tego co jest na CD nie uruchamia się. Wkładając np grę lub program powinien uruchomić się instalator a nie uruchamia się nic. Dopiero po dwukrotneym kliknięciu na ikonkę “Dysk CD rom” płytka “otwiera się” i sam musze uruchomić instalator lub coś innego. Dzięki wszystkim. POZDR.

W czasie autostartu płyty musiałes przytrzymać klawisz shift!

jeżeli masz WinXP to prawoklik na DyskCD (w eksploratorze windows) i wejdź do zakładki Autoodtwarzanie i sprawdź co się tam dzieje!! :slight_smile:

Kliknij na ikonę CD>właściwości>Aytoodtwarzanie>Wybierz akcję do wykonania:

Mój system to Windows 98 se ???

TRZEBA BYŁO TAK OD RAZU!! :stuck_out_tongue:

używasz może jakiegoś programu typu “tweak” dla Windowsa?? na przykład Tweak UI… :roll:

Niczego takiego nie używam.

w 98 w panelu sterowania w menadzeże jest chyba dysk CD tam sie chyba włączało autoodtwarzanie może sie myle bo na 98 juz rok nie pracowałem jak sie myle to sorki

Nie mylisz się :slight_smile: - a dokładnie:

Panel sterowania -> System -> Menedżer urządzeń -> CD-ROM ->

następnie klikamy PPM -> wchodzimy w kartę ustawienia i zaznaczamy opcję: “Automatyczne powiadamianie przy wkładaniu”. OK!

Jeżeli jakiejś jednej płytki nie chcemy po włożeniu autoodtwarzać (żeby się już nie bawić we wchodzenie w Panel Sterowania) przytrzymujemy (tak, jak już to napomknął Serek - choć w innym kontekście) klawisz Shift! 8)