AUX; dziwna końcówka głóśników (1985)

Cześć,

byłem dzisiaj w komórce i zauważyłem stare radio z głośnikami, wziąłem ten sprzęt do domu by sprawdzić no i działają. Radio łapie tylko niemieckie kanały, bo nie zostało przestrojone w latach 90, a jest dokładnie z roki 1985.

Chciałbym podłączyć głośniki do kompa, by mieć 7.3 dźwięk - 5 głośników, 1 subwoofer (od Creative) no i 2 te z radia, bo one mają bassy i grają…

Do rzeczy, natknąłem się na dziwną końcówkę i nie wiem jaką przejściówkę, by podłączyć do komputera pod AUX.

0626aab5a7261abc.jpg

o ja mam w domu przejściówkę na taką końcówkę :stuck_out_tongue: chyba jeden bolec to minus, a drugi to plus, wystarczy kabel jack kupić, ale to najpierw do wzmacniacza, bo jak to do kompa podepniesz to z kompa dymek poleci :smiley:

No to widzę, zapowiada się grubszy wydatek :wink:

Jaka przejściówkę kupić i jaki wzmacniacz do kompa pod AUX?

To radio ma wbudowany wzmacniacz. Musisz tylko znaleźć lub zrobić kabel, który z jednej strony będzie miał mini Jack, a z drugiej DIN (bo podejrzewam, że to radyjko ma takie gniazda z tyłu) i podłączyć się do gniazda “magnetofon”. A tę końcówkę od głośników podłączasz do radia w gniazda głośnikowe.

Ze zdjęcia widać, że to radyjko “Amator”. 8)

No ok, ale jaki ma sens korzystanie z radia, żeby głośniki grały, trochę to jest nieporęczne korzystanie z tak dużego radia, które gra niemieckie stacje :stuck_out_tongue:

Końcówkę podłączyć do radia, a następnie poszukać DIN-Jack i Dina do radia, a jacka do AUX?

Tak, tak to radio Amator :slight_smile:

Trzeba dać do elektronika żeby przestroił na górny UKF :slight_smile:

A nie ma ono długich fal (LW)?? Tak to byś sobie przynajmniej posłuchał na niej jedynki na 225 kHz.

Nie używasz radia, tylko wbudowany wzmacniacz, żeby sygnał audio z komputera mogły odtworzyć głośniki. Na przednim panelu masz kilka klawiszy: 1- włącznik, 2-przełącznik mono/stereo i 3- radio/gramofon lub magnetofon.

Jeżeli wciśniesz ten 3 przycisk, to nie będziesz słuchał radia, tylko będzie działał wzmacniacz.

Na tylnej ściance masz gniazda. Po prawej stronie podłączenie głośników, po lewej anteny i uziemienie, a obok nich (bliżej środka)podwójne gniazdo DIN podłączenie gramofonu i magnetofonu. Podłączasz się do magnetofonu, bo gniazdo gramofonu ma za dużą czułość.

Przewód: z jednej strony wtyk DIN, a z drugiej wtyk mini jack.

Albo takie przejście z DIN na Jack i zastosować kabel z dwoma wtykami mini Jack…

224.jpg