avast!4.7Pro vs KasperskyA-V7.0.1 vs Norton2008

(system) #1

Który z tych antywirusów według Was zasługuje na uznanie i dlaczego? Chce się przekonać na który przejść.

avast! 4.7.1098 Professional Edition

Kaspersky Anti-Virus 7.0.1.325

Norton AntiVirus 2008

(Kamil2993) #2

avast! 4.7.1098 Professional Edition , naprawde sczerze polecam. Avast = 0 virów, do tego darmowy Comodo + Spybot - Search & Destroy z włączono opcją ochrony rzeczywistej.

(Kacper1344) #3

hmmm według mnie to Kaspersky jest naprawde super.Wykrywa duzo wirusów prosty w obsłudze i nie odczuwa się spowolnienia komputera.Jesli masz słabego kompa to do Nortona nawet nie podchodź.Avast jak na antywirusa nie jest zły wersja profesional dodatkowo wykrya skrypty ale jak chcesz miec super ochrone to nawet do niego nie podchodz.a tak wogóle to temat był poruszany wiele razy;p użyj opcji ‘‘SZUKAJ’’

(Kamil2993) #4

Kaspersky zamula kompa, fakt jeżeli masz 128 mb ramu nie instaluj avast’a ale jeżeli masz przynajmniej 256 to insaluj , wykrywalnośc wirusów sie duuuuuuuuuuuuża, automatyczne aktualicaje i sporo fuknkcji.

(Kacper1344) #5

neon88 bądź tai miły i podaj nam parametry swojego kompa wtedy łątwiej nam będzie pomóc w wyborze :mrgreen:

(kfiaciarka) #6

Zawsze możesz ściągnąć wersję trial i się pobawić, potestować. Nie napisałeś jaki masz sprzęt a od tego wiele zależy. Osobiście poleciłbym kasperskyego z tych co wymieniłeś. Ma wysoką wykrywalność ale potrafi trochę zamulać. Od siebie polecam ci darmowa avirę http://www.free-av.com albo http://www.antivir-polska.info . Jest lekki a wysoce skuteczny. Jak to mówią przekonaj się sam.

(Emilmlo) #7

Avast i duża wykrywalność wirusów :roll:

Miałem ten program i nigdy więcej go nie zainstaluje, sporo syfu przepuszcza, wykrywa wirusy których nie ma na kompie, nie polecam tego badziewia.

Mam Kasperskiego i nie przepuszcza syfu, dobrze wykrywa wirusy, na mulenie nie narzekam, tak samo jest z Nodem32 u brata.

Miałem nortona ale on strasznie przymulał kompa i go się pozbyłem.

(system) #8

ja chcę porównanie tylko tych 3 antywirusów.

Aktualnie mam avasta 4.7 pro i mimo stałej ochrony po dzisiejszym skanowaniu znalazło się trochę robaków i trojanów ;/

mój komputer:

Core 2 Duo E4400 @2GHz

2GB DDR2

GeForce 7300GT

Dysk 160GB

P.S. Nowy Norton podobnież dużo mniej obciąża system niż poprzednie wersje

(kfiaciarka) #9

to zdecydowanie kaspersky albo g-data ;-0 (kaspersky+bitdefender w jednym)

(fiesta) #10

Już dawno nieaktualne, obecnie to jest Kaspersky + Avast.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … Virus+2008

(Nethalythic) #11

Zdecydowanie polecam Kasperskiego. Jak chcesz tylko antyvira to Kaspersky Antyvirus, jak chcesz jeszcze zaporke to Kaspersky Internet Security.

Mam od 3 lat, żadnych problemów z wirusami i innym badziewiem. Do tego instalujesz Ad’Aware /Spy Bot i masz problemy z głowy i śmigający system.

Co do innych to :

Norton - jedno wielkie komercyjne lol, tak to reklamują a powinno to być freeware. Gorsze niż Avast

Avast - Dużo funkcji które nie działają. Pisze Ci że masz czystego kompa, po czym odpalasz skaner internetowy i wychodzi że masz 4 trojany i 5 robaków. Jak znajdujesz te pliki i skanujesz Avastem to mówi że są ok :slight_smile: Skąd ja to znam. Zdecydowanie NIE POLECAM.

(Zolin738) #12

Kasperksy, najmiejsze =obciążenie systemy, dobra heurestyka, firewal(wer. 7.0 Internet Secririty), porządny pakiet bezpieczeństwa.

(POsełPISu) #13

tak sie obawiacie o te wirusy bo tylko przed monitorem siedzicie i konia męczycie, normalnie wystarczy avast ale chyba tylko dziewczyną wystarczy avast i nie musze wam tłumaczyc dlaczego chłopaki co? :wink:

(klopas) #14
  1. kaspersky

2. avast

3. norton

(system) #15

Ktoś tu ma kompelksy :slight_smile: :slight_smile:

Ja ze swojej strony polecam NOD32 3.0 & ESET Smart Security - obecnie najszybszy pakiet IS.

A gadanie że Avast wystarczy, hmm… zależy dla kogo, np. przed atakami hakerów Avast nie obroni. Ma słabą ochrone WWW, jedynie jakieś tam wirusy wykrywa i często powoduje fałszywe alarmy. Obecnie z instalacją avasta jest taki trend jak np. z fabrycznym Internet Explorerem wbudowanym w Windowsa ;-).

BTW.

Miałem pakiet Kaspersky Internet Security i również nie mogę na niego złego słowa powiedzieć. Po zmianie Kasperskiego na Avasta zaczęły się problemy ze systemem i oprogramowanie do zwalczania szkodników wykryło dużo wirusów - czyli avast przepuszcza dużo syfu. Po tym okresie gdy mi się skończyła licencja na Kasperskiego przeszedłem na rozwiązania firmy ESET (tj. NOD32)

Dobrym rozwiązaniem bedzie dla Ciebie:

Kaspersky Internet Security 7

ESET Smart Security

Produkty G-DATA

Owszem, podane produkty do tanich nie należą ale są warte swojej kwoty. Na pewno lepiej jest mieć pakiet firewall+antywirus+antyspyware niż wszystko osobno które dodatkowo obciąża system.

Do walki Avasta ponieważ dla niego to za wysoki poziom

A tematów co do antywirusów jest mnóstwo

viewtopic.php?f=6&t=231026&p=1522693&hilit=jaki+antywirus#p1522693

viewtopic.php?f=21&t=230272&p=1516901&hilit=jaki+antywirus#p1516901

viewtopic.php?f=21&t=230676&hilit=jaki+antywirus

viewtopic.php?f=1&t=227801&hilit=jaki+antywirus

A tutaj masz jeszcze duuuuużo więcej

viewtopic.php?f=1&t=58690&p=425107&hilit=potrzebujesz+antywirus#p425107