Avast 4.8 nie da sie usunąć

(Tomas92) #1

Witam

Posiadam anty wirusa avasta 4.8,ale jest to trial po skonczeniu sie czasu na test

antywirus zwariował i nie moge go usunąć ani wżaden inny sposób zaistalować innego anty vira bo ciągle mi wywala komunikat,że na komputerze jest już zainstalowany antywius.

Sprawdzałem w trybie awaryjnym czy da sie coś zrobić,ale niestety błedy się nadal powtarzają,także przywrócenie systemu nic nie dało. Prosze o pomoc bo nie wiem ile mój PC tak pociągnie bez żadnej ochrony.

(Zvhirek) #2
  1. Sprawdź czy wpis widnieje wciąż w aplecie Dodaj/Usuń

Programy w Panelu Sterowania. Jeżeli tam jest, usuń go

programem Revo Uninstaller.

1. Wyczyść rejestr systemowy jakimś freewareowym

programem, np. RegCleaner.

1. Poszukaj ręcznie pozostałości na dysku twardym po

programie i usuń je, być może przydadzą ci się do

tego takie programy jak Unlocker czy Killbox.

(system) #3

do usuwania tego programu antywirusowego służy znakomicie narzędzie "firmowe" aswclear avast! Antivirus Removal Tool Alwil Software.

(Srebrny Wilk) #4

Tak jak wyżej.

Zamiast doprowadzać do dalszych zniszczeń systemu za pomocą deinstalatorów firm trzecich i RegCleaner-em, lepiej zainstaluj ponownie avasta, uruchomponownie komputer i wówczas powinieneś bez problemu móc go odinstalować.

(Klossj23) #5

Czy wyłączyłeś wszystkie usługi Avasta przed próbą jego odinstalowania ? (ochronę rezydentą, autostart, konsola usług -> services.msc)

(Tomas92) #6

Tak wyłączyłem,próbowałem w trybie awaryjnym go usunać,ale jak wcześniej pisałem to nie przyniosło żadnego skutku.Avast pozornie działa...ale gdy chce przeskanowac dysk to mi pokazuje jakis komunikat,że brak jakiegoś pliku,aktualizacje nie działaja tez błedy są.

Reinstal tez nie przynosi skutku.Spróbuje podanych wyżej metod zobaczymy...