Avast 5.0.677 - brak możliwości aktualizacji

Witam wieczornie,

Mam taki problem od jakichś parunastu dni.

Nie mogę w ogóle zaktualizować avasta, ani bazy wirusów, ani programu.

Pojawia się tylko komunikat, że brak możliwości ściągnięcia pliku aktualizacji i tyle.

Czy ktoś miał coś podobnego?

Odinstalowałem avasta, zainstalowałem nowszą wersję z DP, ale to nic nie dało.

Dalej ten sam błąd.

Mam windowsa xp home SP3 (wersja oryginalna), włączone aktualizacje automatyczne, zaporę ogniową.

Proszę o pomoc.

Odinstaluj go .Wyczyść Cclaenerem pozostałości po deinstalacji i zainstaluj jeszcze raz .

A czasem firewall go nie blokuje, ewentualnie jak z licencją??

Jaką masz wersie Avasta i jaki Firewall. Wcześniej wszystko działalo czy po zainstalowaniu firewala zablokowało aktualizacje?

Wyłącz aktualizacje automatyczne.

Niepotrzebnie obciążasz komputer / szczególnie procesor / oraz internet.

Koniec wsparcia na Windows XP, są jeszcze na Windows XP SP3 ale co drugi wtorek m-ca czyli co m-c.

Aktualizuję co drugą środę m-ca / różnica czasu /.

Dzisiaj włączyłem aktualizacje automatyczne, pobrałem, wyłączyłem komputer, włączyłem,

wyłączyłem aktualizacje - OK :slight_smile:

Jaką masz tą zaporę ogniową/firewall - może blokuje ?

Nie piszesz jaki masz internet ?

Dodatkowo przy tak słabym komputerze :

Start -> Panel sterowania -> System -> Zaawansowane -> Wydajność -> Ustawienia -> Efekty wizualne - zaznacz tylko 6 pozycji - Zastosuj - OK.

kliknij aby powiększyć :

b6f4bd33aeb1d059m.jpg 86e86da81e7e892fm.jpg

Sprawdź na innych DNS-ach :

Open

208.67.222.222

208.67.220.220


lub TP.SA.

194.204.159.1

194.204.152.34


lub Google

8.8.8.8

8.8.4.4


Po deinstalacji avasta przeczyść chociaż komputer programem CCleaner.

CCleanera używaj zawsze po deinstalacji programów, sterowników oraz częstym surfowaniu w internecie.

Nic nie zmieniaj w jego ustawieniach, wystarczy :

u góry po lewej ,Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner

póżniej ,Rejestr" Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

oraz Eusing Free Registry Cleaner.

Wybierasz język / language / Polish.

Przewiń - Skanuj rejestr - Napraw rejestr.

Zainstaluj avast! Free Antivirus.

Po instalacji skonfiguruj wszystko odpowiednio w opcjach.

aktualizacjaavasta.th.jpg

Jeżeli miałeś wcześniejsze wersje to być może że jeszcze musisz przeczyścić ręcznie w regedit

  • Edytor rejestru.

Nie umiesz to nie bierz się na razie za to, lub wcześniej zapisz punkt przywracania systemu :wink:

Sprawdź p/w.

Witam ponownie,

Odnośnie avasta, to automatycznie mam ustawione “mam stałe łącze do internetu”.

Łącze 6 mbit/s (DL).

Miałem ashampoo firewall, od wczoraj do dziś, ale wcześniej właśnie kilkanaście dni miałem outposta (a jeszcze wcześniej comodo, ale wydawało mi się, że jest zbyt czuły, poza tym obciążał ram i procesor) i to chyba on, outpost firewall coś poblokował, bo taka zbieżność czasowa jakby była.

Po odinstalowaniu outposta, zainstalowałem ashampoo, bo myślałem, że coś pomoże, a tu nic.

CC używam często. Podobnie Wise Registry i Wise Disk Cleaner. Do tego jak trzeba, to Revo Uninstaller.

Aktualizacje automatyczne wyłączyłem, ale z kolei pojawia mi się znak tarczy z “X” przy zegarze, że komputer może być zagrożony i to tak przy każdym włączeniu komputera - czy to monitowanie też czasem nie obciąża komputera, tak a propos? :wink:

Co do wydajności to efekty wizualne mam ustawione od zarania dziejów na najbardziej wydajniejszy poziom - bez ani jednej “fajki” V, czyli classic Windows 98 :stuck_out_tongue_winking_eye:

Dziś rano odisntalowałem ashampoo, przeczyściłem CC, Wise Registry Cleaner (wszystkie najnowsze wersje programów), zrestartowałem komputer (obecnie jestem bez zapory), ale Avast się zaktualizował wreszcie! :slight_smile:

Dziękuję za pomoc.

Tylko jakiego firewalla teraz użyć?

Sygate? :smiley:

Tylko on był w miarę normalny :frowning:

Pozdrawiam!

Sproboj PC tols firewal , chyba najmniej obciąża kompa ze wszystkich .

Dzięki, używałem, faktycznie, masz rację, mało obciążał, ale zaprzestano jego wsparcia :frowning: a wolę być “na czasie”

http://personalfirewall.comodo.com/

No i wróciłem do punktu wyjścia, czyli COMODO ale tym razem 5.0, no i działającego avasta (aktualizacji).

Dzięki!