Avast 5 co sądzicie? Ogólnie

(Spoxi13) #1

No więc jak wam wiadomo zbliża się avast 5 :slight_smile: Tu mały opis z innej stronki:

Na blogu twórców avasta znalazła się informacja oraz zrzuty ekranu nadchodzącej nowej wersji oprogramowania zabezpieczającego avast! w wersji 5. Nowa wersja powinna się pojawić dosyć szybko, bo już w październiku tego roku.

Produkt będzie oferowany w trzech wersjach: 1). bezpłatny AV, który zastąpi wersję avast! 4.8 Home Edition, 2). płatny AV będący następcą avast! Professional Edition, 3). płatny zestaw Internet Security Suite.

Bezpłatna wersja AV będzie zawierała wszystkie funkcje z Home Edition oraz nowe dodatki (kolejnych szczegółów należy się spodziewać niebawem). Płatny AV zostanie wyposażony w moduł wirtualizacji, jak również wszystkie funkcje z bezpłatnego AV, a także funkcje avast! 4.8 Pro. I wreszcie pojawi się także dodatek antyspamowy oraz firewall, które zapewnią kompleksową ochronę w sieci (wersja Internet Security Suite).

Wszystkie te trzy odmiany będą korzystały z tego samego silnika AV. Nowy silnik został znacznie usprawniony i zoptymalizowany. Optymalizacja ma być szczególnie zauważalna podczas uruchamiania komputera, gdzie zużycie zasobów ma być minimalne.

Od teraz AV będzie oficjalnie wspierał heurystyki (proaktywne wykrywanie). Dodano także mechanizm Potentially Unwanted Programs (PUPs), czyli wykrywanie potencjalnie niepożądanych programów.

Na koniec warto wspomnieć o całkowicie nowym interfejsie użytkownika. Został on całkowicie przeprojektowany. Zastąpiono tutaj podwójny model, pojedynczą wygodną konsolą. Nowa konsola będzie przeznaczono zarówno dla nowicjuszy, jak i dla zaawansowanych użytkowników.

I jak co sądzicie? Czy Avast zbije jeszcze większą popularność? Podoba sie wam nowy styl?

Mi osobiście podoba się interfejs na pewno lepszy niż ten co jest teraz czyli w 4.8 :slight_smile:

Wypowiedzcie się co o tym sądzicie :slight_smile:

(Cyba91) #2

Pod względem interfejsu bardzo czytelny,co jest na +

Jeśli chodzi o wykrywalność to będzie moim zdaniem jeszcze lepsza i z usuwaniem zainfekowanych plików czytałem że ma nie być już aż takich problemów.Mam nadzieję że zasoby nadal pozostaną niskie jak teraz.Zrezygnuje z aviry i przetestuję avasta na pewno jak wyjdzie.

(Spoxi13) #3

Też będę musiał wypróbować ale jeszcze trzeba troszeczkę poczekać. Hmm co do zasobów myślę że zostaną zwiększone ale nie dużo. Wydaje mi się że zaporę będą mieli cieniutką a zasoby małe. Ale wszystko zobaczy się z czasem myślę że będę z niego zadowolony

(Spoxi13) #4

No no to widzę że b dużo osób ma zamiar wyprubować nową wersję :slight_smile: Hmm ja bym chciał zobaczeć jeszcze testy na firewall i wykrywalność na jakiejś stronce puźniej może będzie :slight_smile:

(edelmann) #5

Już się nie mogę doczekać. Mam Avasta od początku, i powiem szczerze, że wielce się ucieszyłem z nowego inerfejsu, tamten już mi się trochę zbrzydł, tak jakby z ubiegłego wieku . Oby dalej był taki lekki, i skuteczny ale zapowiada się ze tak. =D>

(Spoxi13) #6

Nom dokładnie jak będzie to będzie trzeba wypróbować :smiley: Oczywiście na wersje PL :slight_smile:

(Moja Poczta7) #7

Mi się osobiście podoba nowy interfejs, ciekaw jestem jak będzie z wykrywalnością i usuwaniem wirusów...ale skoro ma być nowy silnik skanujący to jestem na TAK. :smiley:

(Spoxi13) #8

Hmm to zapowiada się super :smiley:

A avast współpracuje z jakimś innym programem np z Kaspersky czy coś ? :stuck_out_tongue:

(Cyba91) #9

Avast to antywirus,dwóch antywirusów na kompie mieć nie należy.Chyba że chcesz mieć problemy.

(Spoxi13) #10

Ale nie chodzi mi o instalowanie tylko czy współpracują ze sobą że wymieniają się sygnaturami czy coś ?:stuck_out_tongue:

(dethloe123) #11

A mi się podoba stara wersja :smiley: Mało zajmuje ekranu. Ciekawe czy będzie "Baza wirusów została zaktualizowana". Tak mi się podoba ten dźwięk 8)

(Moja Poczta7) #12

Rzeczywiście fajny ten gostek ma głos. :smiley:

(Spoxi13) #13

No no głosek fajny :smiley: Jest jeszcze ten: Uwaga znaleziono wirusa! :smiley:

(Polopolo1991) #14

http://download525.avast.com/test5beta/ ... v_free.exe link do tej wersji beta sam nie mogłem znaleść ale znalazłem więc macie jakby ktoś nie mógł znaleźć albo mu się nie chce szukać.

(Spoxi13) #15

Zapewne widzieliście ale daje dla tych którzy nie widzieli :slight_smile:

Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że avast! 5.0 udostępniony zostanie do pobrania w okolicach 15 stycznia.