Avast 6 a wbudowany firewall

Witam, mam takie pytanie czy jeśli mam najnowszego avasta free to mogę wyłączyć systemowego firewalla??? Proszę nie proponować jakiś firewalli itp ponieważ w bezpieczny sposob korzystam z komputera

Avast nie jest firewall’em więc go nie zastępuje.

Zadając powyższe pytanie nie mam wątpliwości, że nie masz pojęcia o bezpieczeństwie korzystania z komputera.

[bez urazy ;]

Ale z tego co widze avast posiada osłone sieciowa, więc po co ma w tym samym czasie działac ta systemowa?

qwerty1991 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Osłona sieciowa w Avast! to nie to samo co FireWall.

Np. Avast! IS ma wbudowany FireWall i wtedy systemowy można wyłączyć, ale w innym wypadku nie polecam.

Osłona sieciowa

Dostawca ochrony sieciowej chroni komputer przed atakami robaków internetowych. Działa podobnie do zapory ogniowej, choć nie zastępuje całkowicie tego rodzaju zabezpieczenia. Osłona sieciowa nie wymaga od użytkownika konfiguracji.

Moja rada - Nie wyłączaj.

Zaraz i tak będzie festiwal: Urzyj tego! - Urzyj tamtego! - Ten jest do bani! - a Avast to kicha! - itd… :slight_smile:

p.s.

Zajrzyj do działu “Bezpieczeństwo”.

Tam się roi od “szczęśliwych” posiadaczy konta na FB “w bezpieczny sposób korzystających z komputera” :wink: