Avast czy Kaspersky 2006?

Chodzi mi o to który z tych programów mniej zajmnie pamięci a tym samym bardziej się nadaje na słabym kompie 128 Ramu?

Avast

Kasper jest b.dobrym antywirusem ale potrzebuje trochę pamięci.

Ja w twoim wypadku polecam najlżejszego Noda32, ale jak już nie masz takiej możliwości to jednak avast zabiera chyba troszkę mniej pamięci.

OK dzięki :mrgreen:

Odpowiedź została udzielona. Proszę nie robić z tematu śmietnika.

OTy -> KOSZ

Jak masz fundusze to bierz Kasperskiego i właśnie ten z roku 2006. Działa o wiele szybciej i najnowszy Kaspersky. Szczerze Ci go polecam mam go już 2 rok.

Zdecydowanie Kaspersky, licencja nie jest aż tak droga koszt ok. 150zł/rok.

Za 79 zł są u dystrybutorów KAV 7, a KAV 6 to nawet 69 zł :slight_smile:

http://allegro.pl/item279471331_kaspers … _7_0_.html

http://allegro.pl/item282086675_nowy_ka … rakow.html

128 , to może optymalizacja systemu?

[Zbędniki w Autostracie

Optymalizacja XP : viewtopic.php?t=76580

Optymalizacja i odchudzanie XP

Podstawy optymalizacji systemu windows xp :

viewtopic.php?t=39970&highlight=optymalizacja]

I możesz zobaczyć jak to będzie z Kasperskim , ja zaproponuje Ci alternatywę - Avirę , nie dlatego , że używam , ale jest na prawdę lekka , i łatwa w konfiguracji.

może trochę nie na temat ale poleciłbym Ci NOD32, nie zamula systemu a spisuje się całkowicie

Kaspersky jest bezkonkurencyjny :wink: Co do jakości to jest bardzo zadowalająca. Avast ma jedyny tylko plus, że jest darmowy :wink: Jesli maiłbym wybierać to bym wybrał Kasperskiego :wink:

A ja polecam Avira AntiVir - dobra wykrywalność i nie spowalnia znacząco kompa. Wersje zarówno darmowe jak i płatne (cena przystępna)

Ja mam 128 MB ramu i korzystam z Avasta. Nie przymula systemu, czasami jedynie spowalnia na sekundę pracę internetu gdy zasysa aktualizację ale ogólnie gites więc polecam. Kasper fakt faktem jest bardziej pamięciożerny. :mrgreen:

Hehe. To jest tak jakbyś się zastanawiał nad kupnem samochodu: wybrać Malucha czy BMW. :mrgreen: Pozdro.