AVAST FREE 7 stał się programem wirusującym

Witam.

Mam problem ogólnie z całym komputerem. Ale tytuł zwala na Avasta, więc wszystko wytłumaczę.

Zainstalowałem AVASTA 7 FREE gdy skończyła mi się 2-letnia licencja na Norton Internet Security 2010 - całkiem niedawno, z miesiąc temu. Z początku było w miare dobrze, pracował jak najlepszy antywir, aż dostał “kopniaka”. Antywirus zaczął lagować komputer, nie chciał skanować, wieszał się… Zaczął dawać omany, że za każdą aktualizacją bazy wirusów ściąga w rzeczywistości nowe wirusy. Dzisiaj nawet nie mogłem obejrzeć nawet filmu na YT, bo tłuk pancerny (czyt. komputer) zaczął piszczeć, że TEMPy się popsuły… Zwykły XP SP3, 2GB RAM, 32bit.

Pomóżcie coś, bo w końcu wywalę kompa przez okno.

Mateusz

Ps. Proszę mnie nie traktować jak zielonego, bo pojęcie w komputerach mam całkiem niezłe. W razie czego będę pytał.

lepiej wywal tego Avasta bo tylko zajmuje ci pamięć a z kompa robi ci jesień średniowiecza, zamiast niego polecam ci tego antyvirusa

http://personal.avira-update.com/packag … rus_en.exe

Jak wrzucisz logi z OTL-a, to może ktoś rzuci na nie okiem, może wina niekoniecznie leży po stronie Avasta. Chociaż co prawda, to prawda - wersja 7 im się nie udała, lepiej wrócić do wersji 6 ;-). Ale to moja subiektywna opinia.

Spróbuj odinstalować Avasta:

https://support.avast.com/index.php?lan … 735#idt_02

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html ,aby je ktoś sprawdził i powiedział co dalej robić.

Skan Dr web + maware baytes. Avast to syf.

@dark - wolę zainstalować jakąś 30-dniówkę. Chyba spróbuję Norton AntiVirus albo GData. Ale przetestuję na lapku.

@Hitm3n - A avasta nigdy nie używałem, więc możesz dać instalkę 6? Ja mam jeszcze do 4.8 (z gazetą była kiedyś)

@ybu - wiem jak go odinstalować. Wywaliłem go już na lapku i obecnie działa tam ESET.

@boshi - skanowałem ESETOnline - nico…

Skan OTL zrobię w domu.

Ps. Tego avasta już nie da się normalnie zamknąć! Jak potrzeba wymuszam z terminala - inaczej się nie da.

Jeśli chcesz starsze wersje instalek Avasta (piszesz o 6-ce) to KLIK

Mam obecnie skan Security Check, OTL jeszcze się robi, dam jak się skończy.

Frajerfoksa nie używam zbytnio, więc niech sobie będzie nieaktualny.

Dodane 03.07.2012 (Wt) 9:47

OTL.txt

Extras.txt