Avast Free Antivirus 9, jedynie 3 osłony? W starej wer. aż 8

Witam, zaktualizowałem mojego Avasta Free Antivirus z wersji 8 na 9. Jakie było moje zdziwienie, kiedy zobaczyłem że są tylko 3 osłony w czasie rzeczywistym (Osłona systemu plików, osłona poczty, osłona www)! Przy czym w starej wersji 8 było ich aż 8 (Osłona systemu plików, poczty, www, p2p, komunikatorów, przed skryptami, monitorowanie zachowań i osłona sieciowa)!

Czyżby wersja 9 Avasta Free Antivirus, była okrojona i lepiej wrócić do 8, lub nawet 7, aby mieć lepszą ochronę?

Mógłby mi ktoś wyjaśnić z forumowiczów, czym to jest spowodowane?

Bardzo proszę o odpowiedź, pozdrawiam.

Nie, to nie jest żadne okrojenie, bo w wyższych wersjach płatnych też nie ma takich osłon.

Po prostu chyba producent uznał, że tamte nazewnictwo wprowadzało niepotrzebne zamieszanie. Czytelne to specjalnie nie było, bo tak naprawdę w wypadku samego antywirusa nie każdy wiedział czym różni się osłona sieciowa od www i od p2p. Teraz po prostu jest to scalone w mniejszą ilość osłon (acz gdy grzebie się w ustawieniach, widać rozbicie na poszczególne elementy).

Słowem: nie masz się czym przejmować, używaj :slight_smile:

Dziękuję Ci bardzo za wyjaśnienie. Tak więc teraz będę używał ze spokojem :smiley:

Pozdrawiam.