AVAST i Internet. POMOCY

(Krzysiekgoska007) #1

Mam problem tego rodzaju, że po zainstalowaniu Avasta żadna przeglądarka nie chce łączyć się z internetem. Pewnie to kwestia ustawień. Co robić?

(XMan) #2

Dziwne :o

Avasta mam przeszło cztery lata / od czasu do czasu testuję inne / i jeszcze nigdy nie miałem takich ,,cyrków". :?:

Może żle odinstalowałeś poprzedniego antywirusa ?

Często tak bywa że jeżeli się prawidłowo nie odinstaluje poprzedniego to póżniej są problemy.

Trzeba czyścić i drapać odpowiednimi programami a oprócz tego PPM i regedit.

Najpierw sprawdż PPM / prawym przyciskiem myszki / na ikonkę Avasta -> Ustawienia programu

-> Aktualizacja (połączenia)- v Mój komputer ma stałe łącze z internetem.

Jeżeli masz jakiegoś firewalla to może również powodować problem.

Jeszcze możesz zainstalować Avasta w trybie awaryjnym.

Naprawa programu antywirusowego avast !

(Asterisk) #3

Zobacz, co masz tu --> Prawoklik na ikonę Avast w tray'u/Kontrola ochrony dostępowej/Osłona WWW.

(Krzysiekgoska007) #4

zapomniałem dodać, że posiadam jeszcze innego antywirusa. Może to jest przyczyną? Podana przez XMana czynność nie pomogła. Chyba najlepiej będzie odinstalować ESETa

(Sebos99) #5

Nigdy nie instaluj obok siebie dwóch programów antywirusowych. Dostęp do przeglądarek zapewne blokuje zapora Eseta. Usuń któryś z programów.

(Krzysiekgoska007) #6

cześniej miałem ESETa i internet chodził. Czyli odinstalować ESETa i z AVASTem też nie powinno być problemów?

(Sebos99) #7

Jeśli wolisz Avasta to od tego zacznijmy :slight_smile:

(Krzysiekgoska007) #8

już wszystko chodzi. wolę Avasta bo ESET to tylko wersja testowa czy coś w tym stylu. A patrząc na wypowiedzi na temat Avasta to chyba nie jest taki zły?

(Sebos99) #9

Jest w porządku. Sprawdź czy masz włączoną zaporę systemową lub doinstaluj jakiegoś darmowego firewalla, bo avast tego nie posiada.