AVAST i Internet. POMOCY

Mam problem tego rodzaju, że po zainstalowaniu Avasta żadna przeglądarka nie chce łączyć się z internetem. Pewnie to kwestia ustawień. Co robić?

Dziwne :o

Avasta mam przeszło cztery lata / od czasu do czasu testuję inne / i jeszcze nigdy nie miałem takich ,cyrków". :?:

Może żle odinstalowałeś poprzedniego antywirusa ?

Często tak bywa że jeżeli się prawidłowo nie odinstaluje poprzedniego to póżniej są problemy.

Trzeba czyścić i drapać odpowiednimi programami a oprócz tego PPM i regedit.

Najpierw sprawdż PPM / prawym przyciskiem myszki / na ikonkę Avasta -> Ustawienia programu

-> Aktualizacja (połączenia)- v Mój komputer ma stałe łącze z internetem.

Jeżeli masz jakiegoś firewalla to może również powodować problem.

Jeszcze możesz zainstalować Avasta w trybie awaryjnym.

Naprawa programu antywirusowego avast !

Zobacz, co masz tu --> Prawoklik na ikonę Avast w tray’u/Kontrola ochrony dostępowej/Osłona WWW.

zapomniałem dodać, że posiadam jeszcze innego antywirusa. Może to jest przyczyną? Podana przez XMana czynność nie pomogła. Chyba najlepiej będzie odinstalować ESETa

Nigdy nie instaluj obok siebie dwóch programów antywirusowych. Dostęp do przeglądarek zapewne blokuje zapora Eseta. Usuń któryś z programów.

cześniej miałem ESETa i internet chodził. Czyli odinstalować ESETa i z AVASTem też nie powinno być problemów?

Jeśli wolisz Avasta to od tego zacznijmy :slight_smile:

już wszystko chodzi. wolę Avasta bo ESET to tylko wersja testowa czy coś w tym stylu. A patrząc na wypowiedzi na temat Avasta to chyba nie jest taki zły?

Jest w porządku. Sprawdź czy masz włączoną zaporę systemową lub doinstaluj jakiegoś darmowego firewalla, bo avast tego nie posiada.