Avast i poczta

Mam problem tylko nie wiem

czy z avastem czy z OE

bo bardzo często pojawia mi sie taki komunikat:

y2jsv0nlxqs45clz.gif

W czym może leżeć wina.

Pozdrawiam.

Dawno już nie mam Avasta, więc tak nieco po omacku… :roll:

Przypuszczam, że biega o ustawienia OE :wink:

Narzędzia > Konta > 2klik na wybranym koncie > Zaawansowane

…i pod Limity czasu serwera jedziesz suwakiem na: Długie (5 min)

:roll:

Czytanie ze zrozumieniem i jasna, konkretna odpowiedź na zadane pytanie. Brawo :roll:

adpawl

spróbowałem tego co radziłeś i pomogło ale tylko na chwilę bo dlaej sie to dzieje, może rzadziej ale dzieje się a jest to trochę denerwujące jak wysakuj takie cos i wtedy blokuj odbieranie podczty.

Czy zna ktos co to może być.

luka - dokładnie to co napisał sdar, chodzi mi o pomoc a nie o zmianę antywirusa - a co do tej lepszości AVG nad Avastem nie był bym taki pewien.

Wygląda to na zwyczajne przekroczenie czasu…

Wyłącz ochronę poczty w Avaście i sprawdź jak będzie… :wink:

Odpowiedz jedna - rootkit-a zalapales - w dziale bezpieczenstwo log z hijacka i Silenta - Silent opis: http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=15989

oraz zapusc Registry Search Tool na szukanie słowa i386p i wklej na forum

Piotrwx: Chodzi oto że przy aktualizacji program nie może się połączyć z serwerem na której są pliki z aktualizajcą :stuck_out_tongue: Niestety Dość często to się zdarza u Avasta :confused:

Co takiego złapałem - nigdy o czymś takim nie słyszałem.

A log z hijackthis :

A co do tego - Registry Search Tool - Nie za bardzo kojarze co z nim zrobic z kad ??

Co to wspólnego ma aktualizacja ??

Z aktualizacją u mnie wszystko jest ok.

kurde u mnie identyczny problem był, ale można to bardzo łatwo wyeliminować: wchodzisz do avasta i kilkasz na zakładkę poczta i następnie dajesz dostosuj i później zaawanasowane, tam odznaczasz “czas oczekiwania na połączenie” bo masz zaznaczone pewnie “pytaj co dalej”. W ten sposób już Ci się nie będzie to pojawiało!!

A gdzie log z Silenta?

Sciagnij ten program Registry Search Tool rozpakuj uruchom skrypt w nim w okenku wpisz i386p i Ok - wyniki na forum zamiesc, w hiajcku nic nie widac bo jak to rootkit to ewntualnie jeden wpis w Sielncie sie pojawi

Nie wiem w jaki sposób można wykrzesać z Registry Search Tool jakiś wynik mam dokładnie cos takiego:

vvldcfyewjcvp070.gif

  • jak widać brak jakich kolwiek wyników.

No niestety nigdzie w ustawieniach avasta nie znalazłem nic dotyczącego poczty. Czy możesz powiedzieć gdzie dokładniej masz to …

klikasz na ikonke avasta obok zegara systmowego, po lewej stronie okna masz: “zainstalowani dostawcy” i na samym dole masz poczte.

cos ty sciagnol??? - jak wchodzisz na strone masz

i pod spotem ramke tam - Script revised 13 Dec 2001 to work with Windows XP and Windows 2000. i obok jest download w zip.-em spakowany skrypt sciagasz i wypakuj scrypt potem nacisnij pojawi sie okno RegSrch.vbs… i w ramce wpis te slowo co podale i czekaj az skonczy scrypt prace