Avast- komputer długo się włącza

Witam.

Dziś postanowiłem zmienić antywirusa z AVG free na Avast! free. Całkowicie odinstalowałem AVG. Niestety, po załadowaniu windowsa podczas komunikatu “Zapraszamy” przez jakieś 3-4 minuty widać tylko myszkę na niebieskim tle. Wykluczam działanie jakiegoś wirusa. Proszę o pomoc!

Było tak za pierwszym włączeniem, czy jest tak ciągle?

Zajżyj do Uruchamiania w msconfig’u i zerknij czy coś nadpotrzeby nie zawala Ci startu?

JA osobiście przesiadłem się na ESET’a i jestem bardziej zadowolony niż z Avast’a.

Zobacz czy masz wyłączone aktualizacje automatyczne(przejdź na ręczne),może to tego wina(?).

Ew. wejdź do trybu awaryjnego i sprawdź czy dalej to samo.

Aby napewno dobrze zainstalowałeś avasta, nie było żadnych błędów ?? To mi wygląda na niekompletną instalację, a konkretniej na nieprawidłowe zarejestrowanie/zainstalowanie usług odpowiedzialych za obsługę tego antyvira.

Jaki system posiadasz ??

Możliwe też że niekompletnie odinstalowałeś AVG(słyszałem że czasem są błędy po tej operacji).Sprawdź.Przeczyść dodatkowo rejestr np. CCleaner’em.

Usuń wszystkie pozostałości po AVG

  • u mnie po Kaspreskim tak muliło , dopiero dokładne czyszczenie rejestru dało przyśpieszenie

Trzeba usunać pozostałości AVG w systemie tj.

(Należy włączyć opcję pokaż ukryte pliki i foldery) C (w zalezności na jakim dysku jest zainstalowany system): \ Doccument And Settings>All Users>Dane Aplikacji

Usuń katalogi AVG oraz Grisoft