Avast-komunikat o dokończeniu aktualizacji

Wiatam.Zaktualizowałem wczoraj Avasta do najnowszej wersji,i a każdym razem po włączeniu komputera wyświetla mi się komunikat o dokończeniu aktualizacji.Gdy kliknę zakończ,to okienko z komunikatem znika.Jak zrobić by to okienko nie wyskakiwało za każdym razem po włączeniu komputera,i dlaczego tak się dzieje.

Spróbuj sposobu napisanego przez @ady4um:

http://forum.avast.com/index.php?topic=93915.0

Tak,tylko ja nie kumam po angielsku.Nie ma innego sposobu? A co będzie jeśli wyłączę moduł samoobrony programu avast,czy nadal będę miał chroniony komputer przed wirami i innym dziadostwem?

Moduł samoobrony masz wyłączyć tylko na czas edycji pliku.

Poza tym Avast nadal działa nawet gdy wyłączysz ten moduł.

Później masz odszukać plik avast5.ini i otworzyć systemowym notatnikiem.

XP:

C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Avast Software

Vista, 7:

C:\ProgramData\Avast Software

W sekcji [Common] odszukać wpis ShowSetupOutro i zmienić 1 na 0 (zero)

ShowSetupOutro=0

Na koniec zapisać zmiany w pliku i włączyć moduł samoobrony.

Witam!Miałem ten sam problem i faktycznie metoda podana w linku umieszczonym przez Atisa jest skuteczna.Zlikwidowałem to okno w windows 7,chociaż nie bez problemów.Próba normalnej podmiany kończyła się komunikatem odmowa dostepu, ale korzystając z innego systemu zmieniłem wartośc z 1 na 0 i komunikat nie pojawia się.

A ja znalazłem inny sposób.Odinstalowałem Avasta całkowicie,wyczyściłem wszystko,i ponownie zainstalowałem i jest dobrze.Komunikat się nie pojawia.Ja mam system Windows XP Professional.

Miałam ten sam problem na XP i ten sposób zadziałał :slight_smile: Jest o wiele szybszy niż dezinstalacja i powtórna instalacja. Dzięki !